Як підготувати майстер-клас.

Всілякі майстер-класи - це можливість не тільки отримати інформацію в доступній формі, а й поділитися нею, якщо ви відчуваєте, що накопичених знань і вмінь вже достатньо. Щоб цей процес став взаємно корисним для всіх учасників, заздалегідь продумайте структуру і зміст вашого майстер-класу.
Вам знадобиться
  • Бажання поділитися досвідом
Інструкція
1
Виберіть тему майстер-класу. Постарайтеся сформулювати її так, щоб не вчити людей винаходити велосипед. Навіть якщо ваш майстер-клас буде розрахований на новачків в якійсь сфері і міститиме ази з обраної теми, спробуйте знайти нестандартний хід чи альтернативні точки зору.
2
Не беріться за ту область знань, в якій ви не відчуваєте себе впевнено. Перш ніж про щось розповісти людям, самостійно розберіться в питанні. Тільки після того, як ви опануєте (нехай не досконало, але хоча б впевнено) яким-небудь майстерністю, варто звертатися до аудиторії.
3
Вибравши тему, зберіть максимум інформації по ній. Навіть якщо ви вже багато років робите глиняні іграшки і впевнені, що можете навчити цьому і без книжок, поцікавтеся теоретичної стороною питання. Цілком імовірно, що ви дізнаєтеся щось нове і не потрапите в халепу, не знаючи що відповісти на несподіване запитання вашого учня.
4
Підведіть підсумки власної практики в обраній сфері. Подумайте, що є головним у цій справі, про що ви самі хотіли б дізнатися тоді, коли тільки починали їм займатися, яка інформація допомогла б на самому початку шляху.
5
Дізнайтеся, в яких знаннях потребує ваша потенційна аудиторія. Введіть запит по вашій темі в пошукову систему і почитайте, які питання хащ всього задають люди на форумах і сайтах. Враховуючи потреби людей, ви отримаєте велику аудиторію.
6
Грунтуючись на зібраних відомостях, складіть структуру вашого заняття. Розпишіть його по пунктах і позначте приблизний час, який необхідно для виконання кожного кроку. Залиште запас часу для непередбачених обставин і відступів від теми.
7
Підготуйте наочний матеріал. Це можуть бути готові зразки робіт та ілюстрації, а також книги та посібники, які можуть знадобитися новачкам. Подумайте, чи варто брати з собою на заняття витратні матеріали для забудькуватих учасників майстер-класу або варто попередити, щоб матеріали учні принесли з собою.
8
Напишіть приблизний текст, який ви будете вимовляти. Безумовно, зазубрювати його не потрібно, а ось вимовити кілька разів перед дзеркалом або перед друзями можна - це дозволить вам почувати себе впевненіше і почути можливі помилки в структурі та змісті виступу. Головні тези запишіть НЕ листочок і візьміть з собою.
Вже з назви « майстер-клас » стає ясно, що проводить такий урок майстер. Це може бути фахівець у будь-якій справі - в прикладній творчості, у спорті, в музиці, в бізнесі, в педагогіці і т.д. По суті, такий захід - це не стільки урок, скільки «показовий виступ», передача досвіду іншим.
Вам знадобиться
  • План майстер-класу, матеріали, які знадобляться для виконання завдань.
Інструкція
1
Майстер-клас - не звичайний урок, а саме демонстрація будь-яких навичок, які розвинені у вас відмінно. Мало просто розповісти про ту чи іншої технології, важливо показати, як вона застосовується, і дати слухачам можливість випробувати її. Як правило, у кожного майстер-клас а є певна тематика. Якщо ви проводите заняття з хенд-мейд, то темою окремого урок а може стати, наприклад «Сумка зі старих джинсів своїми руками» і т.д.
2
Постарайтеся зібрати на своєму майстер-клас е ту аудиторію, якої дійсно буде цікаво те, що ви робите. Це не звичайний шкільний або вузівський урок, на якому зобов'язані бути присутніми всі, цей захід саме для зацікавлених людей, які хочуть чогось навчитися і підвищити кваліфікацію. До речі, це теж дуже важливий момент - ви повинні розбиратися в тому, що будете робити під час заняття на порядок краще, ніж слухачі, ви повинні передавати їм свій досвід. Проте, в майстер-клас е, як і в будь-якому іншому урок е, повинен діяти педагогічний принцип посильності - не варто непідготовленою публіці давати занадто складні завдання. Мета урок а такого типу - не тільки передати досвід, а й дати людині зрозуміти, що він може впоратися з тим, чого раніше не робив.
3
Обов'язково складіть план урок а, особливо якщо ви сильно обмежені за часом. Майстер-клас передбачає подачу великої кількості нової інформації в стислі терміни.
4
Якщо майстер-клас увазі використання якихось витратних матеріалів, то подумайте самі, чи зможете ви їх надати слухачам, або ж вони повинні щось принести з собою. Якщо заняття платне, то вартість матеріалів можна включити в ціну. Часто проводяться благодійні або просто безкоштовні майстер-клас и, останні, наприклад, можуть послужити непоганим рекламним ходом.
5
Майстер-клас не повинен містити великої кількості теорії - це саме демонстрація навичок з метою навчити їм інших. Однак деякий теоретичне вступ теж не зашкодить. Співвідношення теорії та демонстрації повинно складати близько 1/5.
6
Якщо у вас є така можливість, то стежте за тим, як слухачі виконують завдання, підказуйте їм, допомагайте.
7
В кінці майстер-клас а обов'язково залиште трохи часу на рефлексію - нехай учасники поділяться своїми враженнями, розкажуть, що їм сподобалося, а що ні, який корисний досвід вони набули.