Як вибирати квартиру на вторинному ринку.

Ви вирішили придбати квартиру у власність і, вибираючи між квартирами в новобудовах і вторинним ринком нерухомості, зробили вибір на користь «вторинки». На що треба звернути увагу при покупці нерухомості і як вибирати квартиру на вторинному ринку?
Інструкція
1
В першу чергу визначитеся, що при виборі житла для вас є принциповим. Яка максимальна сума, яку ви готові витратити, які райони міста ви готові розглядати, яку відстань до метро вас влаштує, чи готові ви розглядати квартири на першому поверсі, в блокових або панельних будинках, принципово чи для вас наявність балкона, телефону, дитячого майданчика у дворі і так далі. Визначтеся також, чи готові ви робити в новому житлі капітальний ремонт або обмежитеся косметичним.
2
Після того, як вимоги до житла сформульовані, ви можете звернутися в агентство нерухомості з проханням підібрати вам варіанти квартир, відповідних вашим вимогам - або ж вибрати влаштовують вас варіанти по оголошеннях в спеціалізованих журналах або інтернет-каталогах нерухомості.
3
Ще до того, як ви потрапите в квартиру , оцініть інфраструктуру району та прибудинкову територію. Відзначте, чи є поряд з будинком магазини крокової доступності, аптеки, чи далеко до зупинки, чи достатньо у дворі паркувальних місць, чи мається дитячий майданчик.
4
Стан під'їзду, ліфта, наявність або відсутність домофона або кодових дзвінків багато розповість вам про будинок і про людей, які в ньому живуть, а також про ставлення керуючої компанії до своїх прямих обов'язків. Особливу увагу зверніть на стан сходової клітки першого поверху: вологе повітря, неприємні запахи або цвіль на стінах - вірна ознака постійних затоплень підвалу.
5
У самій квартирі в першу чергу треба звернути увагу на стан сантехніки, труб, радіаторів, електропроводки, а також роботу вентиляції. Подивіться, чи немає на стелях і стінах слідів протікань. Уточніть, чи не було в квартирі перепланувань, і якщо були - узаконені вони (інакше процес купівлі-продажу квартири може бути сильно утруднений). Дізнайтеся якомога більше про сусідів (особливо це стосується сусідів зверху - саме вони найчастіше бувають джерелом різного роду побутових незручностей).
6
Якщо ви прийшли до висновку, що квартира вам підходить - саме час з'ясувати деякі подробиці, що мають відношення вже не до житла, а до його господарям (тобто продавцям). Якщо вони, продавши цю квартиру , планують придбати собі інше житло - треба з'ясувати, наскільки реально вони оцінюють свої можливості. В іншому випадку процес оформлення угоди може розтягнутися на невизначено довгий час. Якщо ви купуєте квартиру в іпотеку - принциповим моментом є згода господарів заявити в договорі повну суму угоди. Як правило, на це погоджуються тільки ті, хто володіє квартирою більше трьох років і, отже, не буде платити податки з продажу житла.
В наш час в Росії дуже складно і важко купити квартиру через матеріальних труднощів населення. Але все ж ті, кому вдалося накопичити капітал на придбання житла, стоять перед вибором: як знайти хорошу квартиру за порівняно недорогу ціну в районі із зеленою зоною.
Інструкція
1
Якщо ви прийшли до рішення з придбання житла, то, перш за все, вам варто задуматися над тим, на якому ринку ви будете її купувати. На первинному або вторинному. Якщо це первинний ринок, то потрібно знати про деякі ризики, які вас можуть чекати. Звичайно, житло в споруджуваному будинку набагато дешевше готового, та й сучасніше. Але, вклавши свої кошти в таку нерухомість, ви можете залишитися і без грошей і без житла, тому що нерідкі випадки, коли забудовник затягує з реєстрацією документів права власності, оформляючи угоду через сумнівні схеми. А при покупці на вторинному ринку потрібно не забувати, що ви стикаєтеся з продавцем, який може бути замішаний в шахрайстві.
2
Після того, як ви визначилися з ринком нерухомості, варто вибрати район, в якому ви збираєтеся жити. Тут кожен визначає сам для себе, що хоче бачити. Комусь вигідно купити квартиру ближче до роботи, батькам чи школі, а хтось хоче жити в центрі міста. Інший вибере район з лісовою зоною або зоною парку.
3
Якщо вами визначений район житла, то можна перейти до пошуку будинки і квартири. Для себе вам потрібно чітко визначити, з якого матеріалу будуть зроблені стіни будинку (з цегли, панелі, бетону) і поверхові перекриття (метал, дерево, залізобетон), скільки поверхів у ньому буде. Важливий рік побудови будинку (необхідно, щоб будинок не стояв у списку під знос). Чи є в ньому сміттєпровід, ліфт, в якому стані під'їзд в будинку, чи є консьєрж або охорона і домофон. Також не забувайте про віддаленість від найближчих аптек, поліклінік, магазинів, зупинок транспорту. Сама квартира теж повинна відповідати вашим вимогам. Звертайте увагу на загальний стан квартири, висоту стін в ній, куди виходять вікна (переважніше у двір), товщину стін між кімнатами. Перевіряйте наявність телефону, розміри лоджії, планування кухні, санвузла.
4
Для завершення угоди з придбання квартири вам ще належить оформити документи і провести всі розрахунки між учасниками угоди.