Як спіймати бджолиний рій.

Своя пасіка - це дуже хороша підмога як вашому господарству, так і вашому здоров'ю. Багато сил і праці потрібно вкласти, щоб виростити бджіл, і зібрати мед. Для розширення бджолиного господарства можна використовувати упіймання вилетіли роїв з інших пасік, або лісових сімей бджіл.
Вам знадобиться
  • Фанера для виготовлення пастки
  • Рамочки з вощиною
  • Прополіс
  • Кріплення
  • Мотузка
Інструкція
1
Для того, щоб зловити бджолиний рій , потрібно спочатку виготовити кілька пасток для бджіл. Вони робляться з фанери, або з будь-яких підручних матеріалів. Головне, щоб верх був захищений від дощу. Літок вирізається розміром 10 на 100 мм. Обсяг пастки повинен бути близько 60-70 л, цей обсяг найбільш близький до обсягу дупел, в яких селяться бджоли при вильоті. Внутрішні стінки можна натерти прополісом для додаткового залучення бджіл.
2
Після того, як пастки готові, їх потрібно розвісити по лісу в місцях появи бджіл на висоті 3-5 метрів. Пастки потрібно перевіряти кожен день, щоб встигнути перенести потрапив в пастку рій до себе на пасіку, поки бджоли не обжилися і не запам'ятали місце, куди повертатися з взятком.
3
Якщо ж бджоли звикнуть до того місця, вулик потрібно буде поставити під те дерево і переносити рій вже пізньою осінню, коли бджоли будуть зимувати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=u6WrJE7HQJY
Зверніть увагу
Пастку з роєм знімають ввечері, після закінчення вильоту бджіл. Обов'язково слід використовувати лицьову сітку щоб уникнути нападу рою.
Корисна порада
При развешивании пасток на висоті користуйтеся страхувальної мотузкою, щоб не впасти.
Кожному бджоляру відомо, що під час роїння бджіл можна успішно зловити не тільки новий рій зі свого власного вулика, але і обзавестися сім'єю з іншої пасіки. Ловити рій можна і звичайним сачком, але спосіб цей не завжди доречний, а головне, достатньо клопоту. Якщо ж ви твердо вирішили спіймати нову бджолину сім'ю, краще всього використовувати пастку. Але як же її правильно встановити?
Інструкція
1
Встановіть пастку на деякій висоті. На верхівки дерев і телеграфні стовпи забиратися не слід, але і на землю ставити новий бджолиний будинок теж не потрібно. Оптимальна висота - трохи вище людського зросту так, щоб літаючі бджоли помітили конструкцію. Якщо встановлюєте пастку на гілках, необхідно закріпити її, щоб вона не перекинулася або не впала. Дерево для установки вибирайте міцне, з широкими гілками і розлога. Воно повинно бути вище всіх своїх сусідів, надійно закрите від поглядів і володіти стійкістю. Тоненька осичка або липа, розгойдується на вітрі, бджіл не приверне.
2
Зверніть увагу на місце розташування своєї пастки. Не варто встановлювати будиночки для бджіл поблизу автострад або ліній електропередач. Сучасні бджоли хоч і звикли до відносного шуму, але все ж краще селитися подалі від гуркоту, пилу і сторонніх звуків. А от якщо ви знаєте, що поблизу є телефонні дроти - це непогана приманка для роя. Останні дослідження показали, що бджіл приваблюють звуки, що видаються проводами. Уважно огляньте довколишні поля, найкраще, щоб пастка перебувала в оточенні медоносів.
3
Важливий чинник - наявність води. При поселенні нової сім'ї і виведенні молодняка бджоли вживають дуже багато рідини. З цих міркувань краще, щоб неподалік від місця вашої пастки знаходилися водойми з чистою проточною водою. Також постарайтеся розміщувати будиночки з таким обліком, щоб їх зручно було транспортувати на пасіку після заселення. Поблизу повинна бути зручна під'їзна дорога для автомобіля або вози.
Зверніть увагу
Влаштовуйте будиночок так, щоб вона не була помітна неозброєним оком, інакше ризикуєте втратити молодий рій і подарувати випадковому перехожому не тільки своїх бджіл, а й пастку.
Корисна порада
Додайте свою пастку на краю лісу або луки, в добре провітрюваній області. У густих хащах або на болотах шанси піймати рій практично рівні нулю.