Як розпланувати бюджет.

Розпланувати бюджет допоможуть дві речі: скрупульозний облік фінансів і суворе відповідність витрат затвердженим планом. До складання та виконання сімейного бюджет а можна підійти з усіма принципами державного контролю фінансів. З тією лише різницею, що і отримувати доходи, та здійснювати видатки, і контролювати витрати ви будете самостійно, виконуючи відповідні ролі добувача грошових коштів, їх розпорядника і контролера в одній особі.
Інструкція
1
Найперша звичка, від якої належить позбутися, щоб планування бюджет а мало подальший сенс, - це звичка безконтрольно і даремно витрачати гроші. Постарайтеся почати економити витрати. Збирайте чеки за всі покупки, здійснені за місяць, включаючи продукти харчування, оплату за проїзд і за комунальні послуги, а також згадайте інші витрати, які були зроблені. По закінченню місяця проаналізуйте отримані суми. Вони стануть в нагоді вам далі.
2
Визначте власні стратегічні та пріоритетні цілі: великі вкладення, наприклад, у будівництво та ремонт квартири або будинку, покупка автомобіля, побутової техніки тощо Подальше планування бюджет а буде залежати від них, а також від рівня загального сімейного доходу, оскільки, очевидно, що досягнення однакових цілей, пов'язаних з грошовим накопиченням, при різному рівні доходів буде займати різний час.
3
Досить широко поширений наступний підхід, що дозволяє грамотно розпланувати бюджет . Усі витрати діляться на три групи: • Поточні видатки, призначені для оплати комунальних платежів, харчування і т.п. • Накопичення, що створюють основу для крупних покупок; • Резервна частина, яка виступає свого роду гарантом і фінансової подушкою для непередбачених случаев.Каждой з груп призначте певний відсоток від місячного доходу. Рекомендації по конкретним відсоткам дати складно, оскільки вони можуть бути у всіх різні. Розподіл залежить від доходів, рівня цін, пріоритетності поставлених цілей і може іноді переглядатися.