Як організувати корпоративне свято.

Корпоративні вечірки щільно увійшли в сучасне життя, їх проводить кожна поважаюча себе організація. Так для чого ж вони потрібні?

Підтримати статус компанії - це раз. Таємне змагання, чий корпоратив більш запам'ятовується, набирає обертів. Фірми витрачають чималі гроші, щоб організувати корпоративне свято. Друга причина великої популярності корпоративних вечірок - згуртування колективу в процесі їх проведення. У великих компаніях багато хто дивиться на колег по роботі виключно як на товаришів по службі, а корпоративні вечірки дозволяють розслабитися і подивитися на оточуючих як на реальних людей, а не офісних машин, на зразок ксерокса.

Будь-яке корпоративне захід вимагає ретельної підготовки. Існують агентства, що спеціалізуються на проведенні свят, і корпоративних в тому числі. Такі організації запропонують Вам сценарій свята, повністю взявши на себе турботи по організації, від пошуку місця проведення до запрошення артистів та ведучих. Якщо ж Ви не хочете залучати сторонніх і вирішили доручити організацію комусь з компанії, підійдіть якомога відповідальніше до вибору кандидатури. Не варто давати таке важливе завдання першого ліпшого співробітникові, якщо, звичайно, не хочете перетворити свій корпоратив в банальну пиятику. Виберіть відповідальної людини, у якого добре розвинене креативне мислення.

Від того, якого роду захід належить вашій фірмі, залежить те, яким чином організувати корпоративне свято. Існують формальні й неформальні корпоративні свята. Формальні - презентації тощо, на яких присутні не тільки співробітники компанії, але і "сторонні" - партнери фірми або її клієнти. Такі заходи варто проводити з певною обережністю, без зайвої фамільярності. Якщо одна з цілей неформальних корпоративів (заходів, що проходять строго в колі компанії) - показати, що начальник може бути не тільки суворим керівником, а й "своїм хлопцем", то мета формального заходу дещо інша: показати серйозність фірми, і тут начальник, питущий "на брудершафт" з старшим помічником молодшого менеджера може викликати недовіру.

Приводом для неформального корпоративного заходу може служити що завгодно, як календарні свята, такі як Новий рік, восьме березня і т.п., так і персональні - день народження фірми, ювілей когось із співробітників. Щоб організувати корпоративне свято, яке надовго запам'ятається і принесе відчутну користь, потрібно використовувати фантазію, придумати щось більш цікаве, ніж просто посиденьки за загальним столом. Організуйте новорічний карнавал, вечірку в стилі ретро, зійдіть на гору всім штатом або просто влаштуйте пікнік на природі - варіантів безліч. Головне не забути врахувати у виборі тематики заходу вік співробітників, їх фізичні можливості та інтереси. В програмі корпоративу обов'язково повинні бути присутніми конкурси, що вимагають колективних дій. Після правильно організованого корпоративу, позитивний настрій довго не покине вашу фірму. А дружні стосунки серед співробітників допоможуть в колективному вирішенні службових питань.

Будь-яке свято необхідно добре підготувати. Корпоративний захід вимагає ретельно продуманих дій, щоб залишилося менше несподіванок. Звичайно, сюрпризи завжди трапляються, і іноді роблять вечірку цікавіше. Але, як відомо, найкращий експромтом є підготовлений експромт.
Інструкція
1
Оберіть місце для корпоративного свята. Для цього в першу чергу потрібно визначити кількість учасників, потім врахувати характер свята. Якщо це спортивний захід, найкраще підійде мальовнича галявина за містом. Для новорічної вечірки замовте ресторан. Обов'язково заздалегідь огляньте місце, навіть якщо ви там недавно були. Правильно вибирайте зал для застілля - там не повинно бути тісно або душно. Перевірте всі комунікації, місця для куріння, туалетні кімнати, кондиціонування. Якщо свято проводиться влітку, обов'язково повинна бути спліт-система; взимку зал повинен добре опалюватися.
2
Подумайте над оформленням. Необхідно створити атмосферу свята: якою вона має бути - шикарною, офіційної, веселою і завзятою. Може бути, це буде карнавал, тоді потрібен відповідний дизайн. Тобто оформлення місця вечірки повинно залежати від її характеру і мети проведення. Щоб забезпечити професійне виконання, запросіть дизайнерів або флористів. Але можна обійтися і власними силами, наприклад, зберіть колектив і влаштуйте мозковий штурм. Виробіть план дій, призначте відповідальних людей за кожну ділянку, але не забувайте про єдиної концепції. Підготовка до свята - теж цікавий процес, який захоплює не менше, аніж саме торжество. Подбайте про те, щоб на святі була відповідна атмосфері і цілі музика, смачна і красиво подана їжа.
3
Напишіть програму свята, визначивши тимчасові рамки. Розпишіть кожен етап, вказавши час його проведення. Додайте всі деталі: вітання керівника, певна музика, виступи. Не залишайте пауз, щоб не довелося потім гарячково їх чимось заповнювати. На всякий випадок краще мати домашні заготовки.
4
Виберіть ведучого. Це може бути людина з колективу, що володіє прекрасною пам'яттю, артистичною зовнішністю, красивою мовою, умінням вийти з будь-якої ситуації і креативним мисленням. Якщо охочих немає, найміть професіонала.
5
Розішліть запрошення. Можна просто пройтися по всіх відділах (або цехам) і усно запросити учасників. Але є ризик, що хто-небудь забуде або переплутає час і місце свята. Тому приготуйте листівки-запрошення.
6
Корпоративний свято - це не тільки можливість повеселитися і смачно поїсти, а й отримати користь. На таких заходах можна відзначити роботу колективу, підвести підсумки, вручити грамоти та подарунки, зробити необхідні оголошення, розповісти про нові пільги.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7kZCXNzLqho