Як понизити оклад.

При прийомі співробітника на роботу укладається трудовий договір. Один з головних пунктів договору є призначення заробітної плати і видається інструкція посадових обов'язків, за які буде виплачуватися дана зарплата. Договір підписується в двосторонньому порядку - співробітником і роботодавцем. Угода про зменшення посадового окладу також повинно укладатися між двома сторонами.
Інструкція
1
Роботодавець має право знизити зарплату у зв'язку з виробничою необхідністю, змінах і реорганізаціях підприємства. Знижувати тільки оклад можна. Його можна знизити, скоротивши тривалість робочого часу і зменшивши коло посадових обов'язків. Якщо цього не зробити, при перевірці трудової інспекції керівнику підприємства випишуть величезний штраф, визнають пониження окладу недійсним і змусять оплатити співробітнику все в повному обсязі.
2
За два місяці до пониження окладу ознайомте співробітника про даній дії в письмовій формі під розписку. Якщо працівник не згоден на зниження зарплати, запропонуйте йому роботу за фахом на ваших підприємствах перебувають у даному окрузі. В іншому випадку співробітник може підшукати за два місяці роботу з окладом, який його влаштовує і звільнитися.
3
Якщо співробітник залишився працювати на вашому підприємстві, після закінчення двох місяців складіть наказ про пониження окладу і додаткову угоду до трудового договору, підписавши його в двосторонньому порядку. Форми наказу про зниження зарплати немає, тому він складається в довільній формі із зазначенням суми окладу та основних причин його зниження.
4
Додатково ознайомте співробітника з посадовою інструкцією, в якій скорочене коло його обов'язків.
5
При розбіжностях співробітника з роботодавцем і неможливістю досягнення домовленості про змінених умовах праці та її оплати, співробітник може звернутися із заявою до трудової інспекції або в суд для вирішення спору.