Як сісти на шпагат.

Здатність сідати на шпагат - найкращий показник хорошої розтяжки м'язів ніг і розкриваності суглобів стегон. Кожен має можливість в будь-якому віці навчитися сідати на шпагат . Головне - щодня виконувати вправи на розтяжку.
Інструкція
1
Сядьте на підлогу, ноги максимально розведіть в сторони, носочки потягніть на себе, руки покладіть на коліна або гомілки. На вдиху потягніться за верхівкою вгору, з видихом нахиліть верхню частину тіла вперед. Спину не округляйте, тягніться грудьми до підлоги, дихайте животом. Намагайтеся м'язи стегон максимально розслабити, і не згинати коліна. Вправа виконуйте 3 - 5 хвилин. На вдиху поверніться у вихідне положення.
2
Ляжте на правий бік, праву руку покладіть під голову, ліву перед собою. На вдиху лівою рукою візьміться за ступню однойменної ноги. З видихом випрямити ногу і потягніть її до голови, коліно лівої ноги не згинайте. Якщо вам складно тримати ногу прямою, долоню перенесіть на гомілку, так м'язи будуть менше піддаватися натягу.
3
Сядьте прямо, коліна зігніть, ступні з'єднаєте, руки покладіть на гомілки. На вдиху потягніться за верхівкою вгору, з видихом нахиліть верхню частину тіла вперед, не округляючи спини. Намагайтеся максимально розкрити суглоби стегон і розслабити м'язи ніг. Утримуйте позу 3 - 5 хвилин. З вдихом поверніться у вихідне положення.
4
Встаньте прямо, руки опустіть вздовж тіла. З видихом нахиліться вперед, долоні поставте перед собою, ноги максимально розведіть в сторони. Перенесіть вагу тіла повністю на руки і потроху розводите ноги ще більше в сторони, намагаючись розслабити м'язи внутрішньої поверхні стегон. Виконуйте вправу 1 - 2 хвилини. З видихом поверніться у вихідне положення. Поміняйте положення ніг. Праву ногу винесіть вперед, ліву максимально відтягніть назад і поставте на коліно. Пах тягніть до підлоги, намагаючись сісти в подовжній шпагат . Через 1 хвилину поміняйте ноги місцями.