Як розвести есенцію. співвідношення есенції з оцтом.

Оцтова есенція - не найпоширеніший в наш час продукт. При тому розмаїтті уксусов, яким радують покупців продуктові магазини, немає особливої необхідності купувати саме есенцію . Втім, у неї є свої переваги: крихітна пляшечка з оцтовою есенцією займає дуже мало місця. Крім того, навіть найбільшому любителю маринадів її вистачає надовго.
Вам знадобиться
  • Оцтова есенція
  • Стопка
  • Ваги
  • Мірна кружка
  • Посуд для готового оцту
Інструкція
1
Оцтова есенція буває 70% і 80%. Розбавляйте її відповідно до тим, який оцет вам необхідно отримати. Як правило, в кулінарії застосовується 3% оцет
2
Порахуйте, скільки оцту має бути в потрібному вам обсязі води. Для цього доведеться пригадати шкільну математику. В 1000 г потрібної вам суміші має бути 30 г оцту і, відповідно, 970 г води. У 100 г 80% есенції міститься 80 г оцту і 20 г води, співвідношення 4: 1. Тобто для отримання літра оцту потрібно брати не 30 г есенції, а 3 + 7,5 г.
3
Відміряйте потрібну кількість есенції в стопку. Якщо у вас є ваги, зважте порожню стопку, а потім - стопку з налитої в неї есенцією. Різниця якраз і становитиме кількість есенції. Зайве вилийте.
4
Відміряйте мірним кухлем потрібну кількість води. Вилийте воду в посуд, в якій ви будете розводити оцет. Вилийте туди ж оцтову есенцію .
Зверніть увагу
Зберігайте есенцію в недоступному для дітей месте.Разводіть оцтову есенцію потрібно дуже обережно. Вживання в їжу нерозведеної оцтової есенції небезпечно!
Корисна порада
Вода для розведення оцтової есенції повинна бути кип'яченою, але не гарячою. Якщо вам потрібно отримати з 80% есенції 6% оцет, співвідношення буде не 1: 4, а приблизно 1: 8. При розведенні 70% есенції співвідношення оцтової есенції до води буде як 1 до 22.