Як поліпшити дикцію і мова. Як натренувати мова.

Сьогодні знайти людину з хорошою дикцією досить непросто. Мало хто володіє приємним голосом і вмінням проговорювати слова чітко і зрозуміло, при цьому не підвищуючи голосу і не вдаючись до спеціальних способів посилення впливу мови на оточуючих людей. Не впадайте у відчай, насправді покращити дикцію легко. Головне - постійні тренування. Отже, для того щоб поліпшити дикцію , вам потрібно виконувати такі вправи.
Інструкція
1
Спершу необхідно почати з ввідних вправ. Для тренування знайдіть просторе приміщення, щоб нічого не могло перешкодити вам. На виконання кожної вправи рекомендується витратити 5-10 хвилин.
2
Тренування видиху. Розставте ноги по ширині плечей, руки повинні знаходитися на поясі. Зробіть повільний видих через невеликий отвір в щільно стислих губах так, що б ви відчували опір повітря. При цьому потрібно проговорювати будь чотиривірш. Також ви можете виконувати дану вправу в поєднанні з ходьбою, присіданнями, бігом і так далі.
3
Тренування вдиху. Нахиліться вперед і зробіть вдих (спина повинна бути прямою), далі, випростуючись назад, повільно видихайте повітря і тягніть звуки «гим-м-м-». Слідом за цією вправою необхідно виконати ще одне: при закритому роті, вдихайте повітря носом, розширюючи ніздрі, а при видиху поплескуйте по ним вказівними пальцями.
4
Тренування мови та губ. Для того щоб натренувати верхню губу вимовляєте «ВЛ», «ГЛ», «ВН», а для нижньої - «ВЗ», «ГЗ», «БЗ». Надавши розслабленому мови форму лопати, покладіть його на нижню губу і вимовляєте «Е», «І».
5
Після того як ви виконаєте перераховані вище вправи, можна переходити до тренування дикції. Дані вправи націлені на те, щоб усунути похибки у вимові слів.
6
Вимовте «БАЙ», «МАЙ», «ВАЙ» і т.д. При цьому потрібно утримувати підборіддя в певному положенні, а голова повинна бути відкинута назад. На гласною «Й» повертайте голову в природне положення.
7
Злегка відкиньте голову назад і «полощіть» горло повітрям, вимовляючи звук «М», але ні в якому разі не висувайте нижню щелепу. Спробуйте позіхнути з закритим ротом.
8
При прямому положенні тіла повільно видихайте і вимовляєте «ШШШШШШШ ...», «ССССССС ...», «рррррр ...», «ЖЖЖЖЖ ...», «РЬРЬРЬ ...». Затиснувши рукою ніс, прочитайте текст, в якій переважають букви «М» або «Н».