Як удобрити картоплю.

Добрива сприятливо впливають на грунт і сприяють гарному врожаю. Але необхідно враховувати особливості кожного добрива окремо, щоб не нашкодити. Удобрювати картопля можна різними способами.
Інструкція
1
Зола. Особливо цінне добриво, що містить всі елементи, крім азоту. Варто відзначити, що це екологічно чисте добриво. Зберігають даний вид добрива в сухих, закритих приміщеннях, так як при зіткненні з вологою, зола втрачає свої властивості. Застосовують золу спільно з азотними добривами, так вона більш ефективна і корисна для картоплі. Золу можна вносити на грунт, як навесні, так і восени.
2
Азотні добрива. Врахуйте, завдяки своїм властивостям, азотні добрива легко вимиваються з грунту, тому даний вид добрива щорічно вносять навесні.
3
Фосфорні добрива. Завдяки тому, що фосфор повільно засвоюється рослинами, застосовують його (упереміш з гноєм) 1 раз на 2 роки восени.
4
Гній. Найпоширеніший і улюблений спосіб удобрення грунту. Він більш доступний і дешевий. Рекомендується удобрювати грунт в тій кількості, в якому ви зібрали урожай. Наприклад, якщо ви зібрали 100 кг картоплі, досить на майбутній рік удобрити гноєм 100-130 кг. Звичайно, необхідно також враховувати властивості ґрунту, тому на деякі ділянки буде потрібно трохи більше добрив.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2v23bgZ7mas
Корисна порада
Очищайте грунт від бур'янів, в зворотному випадку велику частину добрива вони забиратимуть собі.
Деревна зола часто застосовується в землеробстві. Її використовують як засіб, що поліпшує структуру ґрунту і обогащающее її фосфором і калієм. Вона дає силу рослинам і допомагає боротися зі шкідниками, що поїдають ніжні паростки сходів. Пічна зола є найдоступнішим добривом, що містить кілька різних мікроелементів, необхідних для росту рослин.

З яких хімічних речовин складається зола як добриво

Деревна зола як добриво використовується на початку дачного сезону, коли починаються посадки овочевих культур. До її складу входять неорганічні мінеральні речовини, які знаходяться в деревах і трав'янистих рослинах і не спалюються в вогні. Зола для удобрення грунту дуже корисна. Її вживання вигідно тим, що в ній не міститься хлор, який шкідливий для пасльонових і ягідних культур. Зола відноситься до фосфорно-калійним добривам, збагаченої безліччю мікроелементів, легко розчинних у воді. Якщо ґрунти бідні калієм або рослині він необхідний у великій кількості, то добре використовувати золу, що залишається після спалювання стебел соняшника та соломи гречки. Також їм багата зола, що утворюється після використання дров з берези та сосни, яка добре підходить як добриво. Деревна зола містить велику кількість кальцію, який має здатність нейтралізувати кислотність ґрунту. Якщо на ділянці росте хвощ, то внесення сухої золи під весняну перекопування ефективно позначиться не тільки на родючості ґрунту, а й на нейтралізації кислотності. Зола як добриво містить різні мікро- і макроелементи, що збільшують плодоношення в кілька разів. Це: - бор- залізо- магній- сера- Марганець молібденНалічіе цих хімічних елементів в деревної золі роблять її одним з найпопулярніших в землеробстві добрив, яке безпечно і зручно для користування.

Під які культури, коли і як вносять золу

Добриво золою застосовують при пересадці смородини, малини. Її використовують, коли висаджують в грунт помідори, перці і баклажани. Якщо добриво золою рослин відбувається через додавання її в лунки, то беруть по півсклянки деревної золи і ретельно перемішують з грунтом, щоб не стався опік молодий кореневої сістеми.Так як картопля сильно збіднює грунт за сезон, потрібно щорічне внесення добрив на земельну ділянку, який використовувався для його вирощування. Хороші результати дає застосування деревної золи. Середня норма внесення - 50 г/м2. Обробка бульб картоплі золою перед посадкою дозволяє збільшити врожайність коренеплодів і вміст в них крохмалю. Найкраще бульби припудривать за кілька днів до посадки, щоб мікроелементи проникли під шкірку картоплі. Це набагато покращить якість посадкового матеріалу. При додаванні золи в компостні купи прискорюється процес його дозрівання і відбувається додаткове збагачення компосту мінеральними речовинами. Золу беруть в довільній кількості, рівномірно розсипаючи по дозріває чорнозему, чергуючи її шари з травою і побутовими відходами. Якщо ви використовуєте деревну золу як добриво, то не треба використовувати разом з нею азот. Він перетвориться в аміак і випарується, а фосфор в результаті хімічних реакцій перетвориться в малодоступную форму для рослин. Добриво золою допомагає дачникам отримувати хороші щорічні врожаї овочів без зайвих грошових витрат.