Як поклеїти стельовий плінтус. Як поклеїти плінтус на стелю.

Завершальним етапом ремонту є наклеювання стельового плінтуса . Навіть в цьому невигадливому справі є свої маленькі хитрощі, які дозволять зробити зовнішній вигляд вашої кімнати бездоганним.
Вам знадобиться
  • Стельовий плінтус, клей, канцелярський ніж, стусло, лінійка, драбина, шпаклівка/герметик
Інструкція
1
Розташуйте фрагменти плінтуса по периметру кімнати на підлозі. Уздовж коротких стін покладіть один цілий шматок плінтуса і його частина, з боків довгих стін будуть наклеєні два цілих плінтуса , а між ними - відрізаний шматочок. Потім встаньте на драбину і прикладіть плінтус до стелі, щоб визначити, якою стороною - широкої чи вузької - варто його приклеювати. Це дозволить заховати що не доходять до стелі шпалери.
2
Наріжте ті частини плінтуса , які будуть стикатися в кутах кімнати. Для цього вставляйте їх в стусло (пристосування для відрізання кутів рівно в 45 градусів) і акуратно, щоб не розкришити, проводите канцелярським ножем.
3
Коли кути відрізані, зіставте їх (досі на підлозі) і позначте олівцем місця стиків фрагментів, які будуть розташовуватися по прямій вздовж стіни, після чого відріжте частини плінтуса ножем. Щоб не помилитися з довжиною фрагментів, попередньо виміряйте довжину стіни лінійкою.
4
Приклеюйте плінтус спеціальним клеєм для стельової плитки і плінтусів. Його необхідно наносити краплями на відстані 5-7 сантиметрів один від одного. Прикладіть матеріал до стіни і натиснете, утримуючи його у країв, щоб в центральній частині не залишилося вм'ятин. Якщо надлишки клею опинилися на стіні, витріть їх сухою ганчіркою. Якщо стіна нерівна, не прагніть точно повторити її обриси - плінтус якраз може візуально пом'якшити недосконалості поверхні, якщо кріпиться тільки до деяких її частинах. Зазори, які залишаються між стіною і плінтусом, згодом можна буде закрити шпаклівкою або герметиком.
5
При роботі краще рухатися від кутів до центру, бо виправляти неточності в вимірах і стикування легше на прямий стіні, ніж в кутах.
6
Коли клей висохне (час висихання вказано на упаковці), щілини між частинами плінтуса можна акуратно, маленькими порціями, закрити шпаклівкою або герметиком в колір.
7
При бажанні можна пофарбувати плінтус під колір стелі або шпалер акриловою фарбою за допомогою пензлика шириною 4-5 см.