Як потрапити до Польщі.

Безліч туристичних фірм займаються відправкою туристів у Польщу . Але набагато цікавіше і економніше їхати туди самостійно. В Польщу можна дістатися літаком, поїздом і автобусом з Москви, Санкт-Петербурга і Калінінграда. Але отримати більше вражень від подорожі ви зможете, відправившись в поїздку на своєму або орендованому автомобілі. Найзручніше це можна зробити з найзахіднішої частини Росії - Калінінградській області. Але спочатку потрібно підготувати документи:
Інструкція
1
Зайдіть на сайт посольства або консульства Польщі та подивіться, які вимоги пред'являються до в'їжджають в країну іноземцям.
2
Оформіть медичну страховку для виїжджаючих за межі РФ в страховій компанії на час поїздки.
3
Оформіть страховку на автомобіль - «Зелену карту». Вартість «Зеленої карти» для легкового автомобіля у вітчизняних страховиків становить 1420 рублів на 15 днів. Можна купити таку страховку литовської страхової компанії в Калінінграді за 800 рублів.
4
Забронюйте готель допомогою інтернету. Це можна зробити на сайтах booking.com, hrs.de, epronto.ru та багатьох інших. Консульство Польщі вимагає 50% передоплати готелю.
5
Зберіть пакет документів, необхідний для отримання шенгенської візи та подайте його в консульство Польщі. Отримайте свій закордонний паспорт з готовою візою.
6
Вирушайте в Польщу через прикордонний Мамоново2/Гжехоткі.
Зверніть увагу
На кордоні вас можуть попросити підтвердити, що ви маєте гроші: 100 злотих на кожен день подорожі (але не менше 300 злотих). Це можна зробити готівкою або свіжої випискою за рахунком банківської карти.
Корисна порада
Ви можете ввезти в Польщу 1 літр міцного алкоголю або 2 літри алкоголю міцністю менше 16 градусів або пива в кількості 16 літрів на людину, 40 сигарет на людину, десятилітрову каністру з паливом.
Польща входить до Євросоюзу, тому, якщо ви є громадянином Російської Федерації і хочете відвідати цю країну, вам знадобиться діюча віза. Звернутися за візою можна в Консульські відділи Посольства Польщі. Вони розташовані в Москві, Санкт-Петербурзі, Калінінграді та Іркутську.
Вам знадобиться
  • - закордонний паспорт, дійсний не менше 90 днів з дня закінчення поїздки і має 2 чисті сторінки;
  • - ксерокопія розвороту закордонного паспорта;
  • - 2 кольорові фотографії розміром 3,5 Х 4 , 5см;
  • - анкета;
  • - підтвердження проживання (бронь готелю, запрошення);
  • - проїзні квитки в обидва кінці (оригінал, копія);
  • - довідка від роботодавця;
  • - підтвердження наявності фінансових засобів;
  • - страховий поліс;
  • - оплата консульського збору в розмірі 35 євро.
Інструкція
1
Спочатку заповніть анкету на сайті візового центру - http://wiza.polska.ru/wiza/index.html. На це відводиться 30 хвилин. Якщо ви не встигнете, у вас буде можливість почати все заново. В завершенні процесу вам присвоять унікальний номер і призначать день відвідин. Анкета може бути англійською, польською або російською мовами, але, в кожному разі, всі слова повинні бути написані латинськими буквами. Роздрукуйте її, поставте свій підпис і наклейте фотографію у відведений квадрат.
2
Для подачі документів вам потрібно буде прийти в Консульство в призначений день, зареєструватися, отримати номерок і зайняти чергу, так як час, вказаний в анкеті, недійсне. Провівши оплату консульського збору, ви зможете здати документи. Відділ працює з 09:00 до 13:00.
3
Консульський відділ Посольства Польщі не розглядає підтвердження броні, отримані поштою. Тому, необхідно буде додати оригінал або ваучер, присланий по факсу, що містить друк готелю, підпис відповідальної особи і відомості про те, що була проведена передоплата (оплата).
4
Довідка з місця роботи повинна бути на фірмовому бланку компанії із зазначенням вашої посади, зарплати і трудового стажу.
5
Приватним підприємцям необхідно подати копію свідоцтва про реєстрацію фірми і свідоцтво про постановку на облік в податковому органі.
6
Учням буде необхідна довідка з навчального закладу. Якщо подорож намічається на час занять, знадобиться друга довідка, роздільна не бути присутнім на заняттях.
7
Пенсіонерам і непрацюючим громадянам потрібно докласти спонсорський лист від особи, що фінансує поїздку або виписку з банківського рахунку та копію пенсійного посвідчення.
8
Підтвердити наявність фінансових засобів ви зможете кредитними картами, випискою з банківського рахунку або дорожніми чеками. Необхідно мати 25 євро на людину в день.
9
Якщо ви їдете на запрошення, воно повинно містити наступну інформацію: дані паспорта що запрошує вас особи, його адреса, телефон, терміни і цілі вашої поїздки, адреса, за якою ви будете проживати, хто оплачує подорож і ступінь вашого споріднення. Якщо ви не маєте родинних зв'язків, потрібно буде пояснити, коли і де ви зустрічалися.
10
Якщо ви подорожуєте з дитиною, до основних документів потрібно прикласти 2 фотографії та копію свідоцтва про народження, підписати його анкету і наклеїти на неї фотографію.
11
Якщо дитина подорожує з одним із батьків, буде потрібно нотаріальна довіреність на вивезення дитини від другого з батьків та ксерокопія його паспорта. Якщо дитина подорожує з супроводжуючим, прикладіть дозвіл від обох батьків та ксерокопії їх паспортів. Якщо один з батьків відсутній, потрібно представити підтверджуючі документи з компетентних органів.
12
Медичний страховий поліс повинен бути дійсним на всій території Шенгену і мати покриття від 30000 євро.
Зверніть увагу
Подорожуючим на автомобілі туристам необхідно прикласти до пакету оригінал і копію документа, що дає право користуватися даним автомобілем, копію страхового поліса Green Card і копію міжнародного водійського посвідчення. Паспорти з візами видаються по буднях з 15:30 до 16: 15.Срок оформлення візи - від 7 робочих днів. Термінова віза оформляється за 3 робочих дні.
Корисна порада
Консульський відділ знаходиться за адресою: м Москва, вул. Клімашкін, д.4.Телефон: (495) 231-15-73.