Як відключити електрику.

За використану електроенергію потрібно платити систематично, щомісяця до 10 числа кожного місяця. Якщо ви не оплачуєте електрику - його відключать і будуть праві. З кожним абонентом поставляє компанія укладає договір на оплату і доставку поставлених ресурсів. Підписується він в двосторонньому порядку, постачальником і споживачем. В ньому чітко вказані всі права та обов'язки кожної зі сторін. Їх необхідно неухильно виконувати.
Інструкція
1
Якщо при перевірці контролера виявиться, що у вас з оплати за електрику утворився борг, і ви не оплачуєте його щомісяця, вам видадуть припис із зазначенням строку, протягом якого всю суму за показаннями лічильника потрібно оплатити. Після зазначеного терміну ви повинні представити квитанцію про оплату в абонентський відділ поставляє енергокомпанії. Якщо ви проігнорували попередження, то поставку електрики в ваш будинок або квартиру припинять без повторного попередження. Борг вам все одно доведеться оплатити. При несплаті боргу на вас подадуть до суду про примусове стягнення.
2
Щоб електрику підключили, вам доведеться додатково внести суму штрафу і оплатити повторне підключення.
3
Якщо при проведенні перевірки виявиться порушення цілісності пломб електролічильника або відверте злодійство електроенергії, її вам відключать і випишуть величезну суму штрафу, який при несплаті може бути стягнуто в судовому порядку.
4
За самовільне підключення потужностей, не обумовлених у договорі і попередньо не узгоджених із постачальниками електрики, вам також можуть його відключити і виписати штраф. Наприклад, до приладів, підключення яких потрібно узгодити в додатковому порядку відноситься підключення зварювального апарату, навіть якщо він працює від 220 Вт
5
За дії електриків, які здаються вам не законними - звертайтеся із заявою в суд або зверніться до керівника енергомережі.
Платити за електроенергію необхідно до 10 числа кожного місяця. Сума оплати залежить від приладу обліку, яким ви користуєтеся. Існують одна тарифні, двох тарифні і трьох тарифні прилади обліку. Якщо приладу обліку у вас немає, то до його установки вам розрахують середній тариф оплати, з урахуванням електроприладів і кількістю кімнат в житловому приміщенні. Сума тарифів за 1 КВт електроенергії - різна, залежно від регіону вашого проживання і від того користуєтеся ви електроплитою або газової.
Інструкція
1
Для того щоб оплатити по одно тарифного приладу обліку, необхідно від показань лічильника на день оплати відняти попередні показання і помножити на суму тарифу вашого регіону. Якщо ви маєте пільги, то сума оплати розраховується з урахуванням пільг.
2
За двох тарифного приладу, порахуйте дві суми, складіть їх і відніміть суму ваших пільг (якщо є)
3
За трьох тарифного приладу обліку, порахуйте суму трьох тарифів, складіть їх і відніміть суму пільг.
4
За спожиту електроенергію в місцях загального користування, таких як під'їзд, освітлення біля під'їзду, в квитанції комунальних послуг існує окрема графа. Якщо на території загального користування коштує прилад обліку, то вважається сума спожитої електроенергії і ділиться на кількість квартир знаходяться в під'їзді. Мешканці кожної квартири платять дану суму при сплаті комунальних послуг.
5
Якщо на території загального користування прилад обліку електроенергії не встановлений, то вважається середній тариф, з урахуванням кількості освітлювальних приладів. Отримана сума ділиться на кількість квартир в під'їзді і платиться по квитанції комунальних послуг.
6
Оплатити за електроенергію можна в будь-якому відділення, приймаючому платежі від населення.