Як полагодити акумулятор. акумулятори почен.

Не варто викидати на смітник акумуляторну батарею в разі її несправності. Застосувавши деякі методи, можна практично повністю відновити її працездатність і термін експлуатації.
Вам знадобиться
  • акумуляторна батарея, електроліт, дистильована вода, паяльник, свинцевий припой, акумуляторна мастика
Інструкція
1
Огляньте уважно акумуляторну батарею. Виявіть механічні пошкодження, тріщини в банках, можливе підтікання електроліту, наявність бруду на поверхності.Очень часто підвищений саморозряд батареї усувається протиранням поверхні між клемами. Не поспішайте розбирати батарею в разі її поганий зарядки на автомобілі. Перевірте натяг і справність ременя генератора, напруги на клемах батареї при роботі двигуна на середніх оборотах. Воно повинно бути в межах 13,8 В - 14,1 В. В разі відмінності, відрегулюйте або замініть реле-регулятор.
2
Проведіть контрольний цикл - повністю зарядіть батарею, а потім розрядите струмом, значення якого відповідає: I = С/10 (А), де С - номінальна ємність батареї (А/ч) .При заряді акумуляторної батареї можуть виникнути деякі ознаки, які вкажуть на характер несправності: 1) якщо АКБ батарея погано заряджається, тобто зарядний струм зростає повільно при збільшенні напруги зарядного пристрою струм, то це сульфатація пластин батареї; 2) якщо під час заряду чутно характерне шипіння в одній з банок, сильно розігрівається одна з клем батареї, струм заряду різко змінюється, то це значить те, що в однієї з банок немає контакту між клемою і блоком пластин; 3) якщо ж ток заряду встановлюється нормально, але в одній або декількох банках зростає повільно або не збільшується щільність електроліту, а через годину після початку заряду АКБ нагрівається дно банок, то це замикання пластин обсипалася активної массой.Прі нормальних параметрах слід повністю зарядити акумуляторну батарею, дати їй охолонути приблизно 2-3 години, заміряти і записати значення щільності в кожній банці. Через добу знову заміряйте щільність електроліту. У разі сильного зниження, що вказує на підвищений саморозряд, змініть електроліт. Для цього спочатку зробіть повну зарядку АКБ, злийте старий електроліт, промийте батарею дистильованою водою і залийте свіжий електроліт. Зарядіть батарею і перевірте на саморазряд. Якщо він незначний, проведіть контрольний цикл заряду-розряду для оцінки її ємності. При контрольному циклі розряд акумуляторної батареї проведіть до зниження напруги до 1,8 В. Ємність АКБ дорівнюватиме: C = TxI, де С - ємність батареї (А/ч), Т - час розряду (час), I - струм розряду (А ) .Для проведення розряду батареї можна застосувати автомобільні лампи розжарювання.
3
Усуньте сульфатацію пластин, яка походить від систематичної недозарядке, вживання не дистильованої води, забруднення електроліту, тривалого зберігання АКБ в розрядженому стані. Проведіть контрольний цикл заряд-розряд, але зарядний струм і розряд повинні відповідати 25 відсотків від нормального. Їх проводите, поки ємність АКБ не почне близькою до номінального. Піна, яка при цьому буде з'являтися, видаліть. Відновіть порушений контакт в одній з банок. Це можливо, якщо батарея розбірна. Перепилите ножівкою перемички, які з'єднують несправну банку з сусідніми банками, очистіть кришку банки від мастики і вийміть блок пластин з банки. Промийте витягнуті пластини дистильованої водой.Осмотріте блок, знайдіть порушений контакт. Контакт відновіть за допомогою пайки паяльником потужністю 100-200 Вт Зачистіть місця для пайки до блиску, покрийте каніфоллю або стеарином. Пайку виробляєте чистим свинцем, олов'яні та інші припои застосовувати категорично нельзя.Установіте блок пластин на місце (їх полярність), запаяти розрізані перемички. Розігрійте мастику до рідкого стану залийте щілини між кришкою і корпусом.
Зверніть увагу
При виготовленні електроліту в посудину спочатку наливати слід дистильовану воду, а потім тонким струменем додавати сірчану кислоту. Наливати воду в кислоту заборонено! При попаданні на шкіру сірчаної кислоти, слід негайно промити місце проточною водою і протерти його розчином питної соди. При зарядці АКБ не можна користуватися відкритим полум'ям, а кімната повинна бути добре провітрена.
Корисна порада
Використовуйте тільки якісний електроліт і дистильовану воду. Контролюйте реле-регулятор і зарядку від генератора. Утримуєте АКБ в чістоте.Одін раз в три місяці проводите повну зарядку батареї від зарядного пристрою.