Як засушити пелюстки троянд. засушуванні пелюсток троянди.

Спочатку плоди дикоростучої троянди застосовувалися при приготуванні лікарських засобів. Пізніше з її пелюсток стали готувати косметику, ефірне масло, рожеву воду і навіть варення. При цьому кожен, хто хотів оцінити багатство біологічно активних речовин, що містяться в троянді, знав, що головне при цьому правильно її засушити. Зробити це можна і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - троянди
  • - нитка
  • - мішечок або ємність для зберігання
  • - марлева тканина
  • - картонна коробка
  • - пісок
Інструкція
1
Подвесьте троянди бутонами вниз. Бажано накрити їх попередньо марлею, щоб захистити від пилу.
2
Дочекайтеся, поки квіти повністю висохнуть, і розберіть бутони на пелюстки. В середньому, для повного висихання, трояндам достатньо від 1 до 3 тижнів.
3
Складіть масу в темний мішечок або баночку.
4
Скористайтеся методом сушки із застосуванням піску. Ображати стебло біля основи бутона, залишивши близько 2,5 см. Візьміть невелику картонну коробку. Заповніть її піском так, щоб можна було в ній поставити троянду вертикально. Продовжуйте акуратно засипати квітка піском, стежачи за збереженням пелюсток. Переконавшись, що вся троянда занурена цілком, приберіть коробку в темне приміщення. Через 1-3 тижні її можна дістати, акуратно звільнивши від піску висохлі пелюстки.
Зверніть увагу
Збереження цілющих властивостей троянди в рівній мірі залежить як від дотримання технології її сушіння, так і від часу, коли пелюстки були зібрані. Робити це необхідно в суху погоду, рано вранці, відразу після того, як зійде роса. В іншому випадку пелюстки можуть втратити до 30% містяться в них масел. Висушити троянди можна і традиційним способом - поклавши пелюстки в важкий топік, наприклад, віршів А. С. Пушкіна. Але ця порада не для кожного, адже багато педантично ставляться до своєї особистої бібліотеці. І це правильно.
Корисна порада
Вибирайте для сушки тіньові місця на свіжому повітрі. Якщо це неможливо, то потрібно забезпечити хорошу вентиляцію в приміщенні, постійно його провітрюючи. Варто враховувати, що зібрана маса усохне практично на 90%. Для зберігання краще віддати перевагу закритим непрозорим банкам. Існує ще декілька технік сушки пелюсток троянд: за допомогою гліцерину, вологопоглинача або воску. Однак вони часто не можуть бути здійсненні в домашніх умовах.