Як прошити материнську плату. Як перепрошити материнську.

Оновлення драйверів пристроїв для більшості користувачів комп'ютерів є процедурою повсякденною і звичною. Але цього не можна сказати про перепрошивання BIOS материнської плати. Багато остерігаються виконувати цю нескладну, загалом-то, процедуру або сумніваються в її необхідності. Однак, як і у випадку з драйверами, установка оновленої версії BIOS може підвищити продуктивність і стабільність роботи вашого комп'ютера.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, материнська плата, доступ до мережі інтернет, початкові навички по роботі з комп'ютером
Інструкція
1
Щоб оновити BIOS, потрібно його скачати. Для цього зайдіть на сайт виробника материнської плати і знайдіть за допомогою внутрішнього пошуку свій пристрій. Практично всі такі сторінки мають розділ доступних для скачування ресурсів. У ньому і знаходяться свіжі версії BIOS. Скачайте ту з них, яка має найбільш «свіжу» дату. Запишіть її в кореневий розділ диска C або D.
2
Перезавантажте комп'ютер і зайдіть в панель налаштувань BIOS. Для цього відразу після завантаження натисніть клавішу Del, F2, F1 або іншу клавішу, яку саме, підкаже рядок на екрані, щось на кшталт «Press Del to enter SETUP». Знайдіть вкладку з утилітою відновлення BIOS. Називатися вона може по-різному, в залежності від моделі материнської плати, як саме, можна дізнатися з інструкції до плати. Як правило, в назві присутнє слово «flash», але це необов'язково. Запустіть утиліту.
3
З'явиться два вікна, в одному з них буде відображена поточна версія BIOS, а в другому, після того, як ви вкажете шлях до файлу оновлення, відобразиться версія установлюваної прошивки. Запустіть процедуру оновлення BIOS, дочекайтеся її закінчення і перезавантаження комп'ютера.
Одним з елементів програмного забезпечення материнської плати комп'ютера є набір мікропрограм, записаних в мікросхему. Називається він BIOS, базова система введення-виведення і багато в чому визначає можливості материнської плати. Періодично виробник випускає нові версії BIOS (firmware, прошивки) для виправлення помилок в програмі і для розширення можливостей системної плати. Процес заміни однієї версії BIOS на іншу називають прошивкою.
Інструкція
1
Вирішіть, наскільки необхідна ця операція. Якщо комп'ютер працює стабільно, потреби в прошивці немає. Не завжди обладнання на новій прошивці працює краще, ніж на старій. В кращому випадку ви не побачите змін у роботі комп'ютера. А вивести з ладу материнську плату при заміні прошивки цілком можливо. У разі якщо є проблеми в роботі комп'ютера: зависання, поява помилок та інші, або ж ви придбали новий процесор, який системна плата не розпізнає, то можливо причина криється в старій BIOS і прошивка необхідна.
2
Визначте назву материнської плати, версію і дату BIOS. Це можна зробити при огляді материнської плати, але зручніше ці дані ви дізнаєтеся з допомогою безкоштовної версії програми діагностики Everest або їй подібною.
3
Знайдіть сайт виробника. В розділі сервісу та техпідтримки знайдіть свою модель системної плати. Подивіться, які прошивки для неї є. Якщо є версії новіше, ніж ваша, прочитайте інформацію про них. Вас повинно цікавити, які корисні для вас зміни внесені в нові версії. Якщо вирішите, що нова прошивка поліпшить роботу вашого комп'ютера, скачайте її. Там же можна скачати програми для прошивки та інструкції до них. Їх можна також знайти на диску, що додається до материнської плати. Є програми-прошівальщік, що працюють під Windows. Їх застосування простіше. Існують програми, що працюють під DOS. З ними працювати складніше, але безпечніше.
4
Перед прошивкою вимкніть комп'ютер з мережі і обнуліть BIOS. Зробити це можна, витягнувши батарейку з материнської плати на кілька хвилин або замкнувши спеціальний контакт Clear CMOS на материнській платі.
5
При прошивці під Windows необхідно лише вказати програмі-прошівальщік шлях до файлу прошивки на жорсткому диску. В разі успіху прошивки ви отримаєте повідомлення про успішно проведеному оновленні.