Як правильно зробити укол в сідницю.

Внутрішньом'язові ін'єкції, звичайно, набагато зручніше робити не в поліклініці, а вдома. І добре, коли хтось із близьких вміє виконувати цю процедуру. Навчитися нескладно. Потрібно тільки потренуватися, наприклад на поролоні або апельсині. Головне - подолати страх перед першим уколом на живому тілі.

Готуємося до процедури

Відповідальна процедурна медсестра працює тільки в стерильних рукавичках. Потрібно пам'ятати: правило №1 - ідеально чисті рукі.Ітак, перед ін'єкцією вимийте з милом руки. Потім надіньте стерильні хірургічні рукавички. В крайньому випадку ретельно обробіть пальці спіртом.Накройте стіл стерильною серветкою. Приготуйте стерильну вату, шприц, ампулу, пилочку для її вскритія.Откройте пакет зі шприцом. Перевірте, чи міцно насаджена на нього голка. Ваткою, змоченою в спирті, протріть шийку ампули, оберніть його і відламайте верхню частину. Ампули з червоною крапкою легко піддаються енергійному руху руки. Якщо ж необхідно попередньо зробити на шийці кругову насічку, продезінфікуйте пілочку.Сняв ковпачок з голки, наберіть у шприц розчин. При цьому не торкайтеся голкою стінок ампули. Потім, тримаючи шприц вертикально, постукайте по ньому пальцями - пухирці повітря піднімуться вгору. Натискаючи на поршень, повністю видаліть їх. В цьому ви переконаєтеся, побачивши невелику цівку розчину з голки. Шприц до ін'єкції готов.Правіло №2: здійснюючи всі підготовчі маніпуляції, не можна торкатися руками голки і тіла поршня.

Робимо ін'єкцію

Подумки розділіть поле сідниці лініями хрест на хрест на чотири частини - чотири квадранта. Правило №3: голку потрібно вводити у верхній зовнішній квадрант. Тут найменше великих судин, нервових закінчень, тому ін'єкції мінімально травматичні і болезненни.Для більшої впевненості можна навіть вмочити ватяну паличку в йодну настойку і провести ці лінії на ягодіце.Ін'екціі роблять пацієнтам, що знаходяться в положенні і лежачи, і стоячи. Змочіть іншу ватку в спирті і продезінфікуйте нею шкіру в наміченому для ін'єкції місці. З відстані 10-15 см від сідниці енергійним рухом введіть голку під прямим кутом. Майже до кінця, але не до самого її основанія.Еслі м'язи сідниці досить об'ємні і пружні, шкіру в місці ін'єкції попередньо розтягніть. Якщо ж м'язової маси мало, вона пухка (у дітей, наприклад, у старих людей), шкіру, навпаки, зберіть в складку. Правило №4: препарат намагайтеся вводити, плавно і повільно натискаючи на поршень. Чим більше об'єм шприца, тим повільніше виконується процедура. Коли роблять це занадто швидко, утворюються хворобливі, довго не розсмоктуються затверденія.Есть препарати, які слід вводити особливо повільно, наприклад магнезію, всі олійні розчини. Інакше можуть з'явитися небажані реакції: жар, почервоніння, підйом тиску, запаморочення і навіть непритомність! Ввівши вміст шприца повністю, слід накрити ваткою місце уколу і швидко вилучити голку. А ватку притиснути і потримати хвилину-дві, щоб не витікали крапельки крові і не було сіняков.Еслі належить робити багато ін'єкцій, обов'язково чергуйте сідниці. Відстань між уколами - 2-3 см. Щоб препарати розсмоктувалися швидше, бажано нанести йодну сітку на сідниці і періодично масажувати їх.