Як порізати скло.

Практично будь-якому господареві рано чи пізно доводитися брати в руки склоріз і вирізати скло потрібного розміру. Не маючи спеціальних навичок і використовуючи звичайний інструмент, мало кому вдається отримати рівний зріз з першого разу. Для того, щоб розрізати скло рівно, виконайте наступні кроки:
Вам знадобиться
  • Склоріз, старі газети або вовняне покривало, лінійка, брусок, ізолента, вимірювальний інструмент.
Інструкція
1
Покладіть на стіл старе вовняне покривало або в декілька шарів розстеліть старі газети. Очистіть скло в місці розрізу. Щоб лінійка не ковзала по склу під час переміщення склоріза, наклейте на неї изоленту.
2
Перед резом склоріз змочіть в очищеному гасі. Проведіть безперервну лінію з невеликим зусиллям на склоріз. Ні в якому разі не проводите роликом по одній лінії двічі.
3
На звороті скла обережно постукайте маленьким молоточком по виконаному надрізу. Потім покладіть скло на столі, так що б лінія зрізу точно збігалася з крайкою столу. За допомогою струбцин притягну скло до столу. Далі різким рухом дерните відокремлювану частина скла вниз.
4
Для притуплення кромки візьміть звичайний брусок для заточування ножів. Змочіть його водою і прошліфуйте лінію зрізу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Z7wTCwhyO6Y
Корисна порада
За порадами досвідчених склярів, для відділення прорізаної частини тонкого скла (2-4мм), досить просто розтягнути скло.
Скло - це один з найдавніших штучних матеріалів. Колись його цінували на вагу золота, а вироби з нього були доступні тільки найбагатшим людям. Зараз нас повсюдно оточують прозорі поверхні, але, незважаючи на сучасні технології, скло залишається одним з найбільш тендітних матеріалів.
Вам знадобиться
  • скло,
  • олівець,
  • лінійка,
  • склоріз,
  • шматок м'якої тканини,
  • трохи гасу,
  • шматок наждачки або корундовою шкурки.
Інструкція
1
Визначтеся, який розмір скла необхідно вирізати. Для цього ретельно виміряйте раму. При вимірах враховуйте, що краю необхідно буде закріпити. Тобто нарізати скло слід на кілька міліметрів більше, ніж отвір, який буде їм закриваться.Перенесіте отримані розміри на скло за допомогою олівця і лінійки, Отріс лінію розрізу. Якщо конфігурація вирізуваного шматка складна, то спочатку намалюйте його на фанері або картоні, виріжте трафарет і, щільно притиснувши його до поверхні скла, обведіть.
2
Одягніть на руки рукавиці. Вони повинні бути не слизькими. Це не тільки захистить від травм, але і додатково зафіксує лист при нарезке.Положіте скло на рівну поверхню на м'яку тканину. Переконайтеся, що скло щільно прилягає і не ковзає по поверхні.
3
Змочіть склоріз в гасі для кращого ковзання і проведіть їм по лінії розрізу під лінійку, помірно натискаючи на склоріз. Важливо, щоб тиск був рівномірно по всій довжині розрізу.
4
Підніміть скло і постукайте із зворотного боку надрізаної лінії склорізом, використовуючи його як молоток. Проробіть цю маніпуляцію вздовж усього надрізу, щоб лінія перетворилася на тріщину. Покладіть скло надрізом на край і різким рухом руки розламайте його.
5
Якщо після розлому залишився стирчати зайвий шматочок, відламати його за допомогою спеціального виступу на склоріз. Обробіть гострі краї скла за допомогою наждачки або корундовою шкурки.
6
Складні конфігурації вирізають, використовуючи замість лінійки трафарет. Розламуючи скло по лінії розрізу будьте обережні - може утворюватися багато гострих шматочків, особливо на сильно вигнутих частинах. Їх слід ретельно обламати склорізом.