Як прибрати ртуть з розбитого градусника. Як утилізувати градусник.

Напевно, кожна сім'я хоч раз у житті стикалася з таким неприємним моментом, як збір ртуті з розбився градусника . Ртуть сама по собі не є небезпечною, зате дуже небезпечні її пари. Вдихання парів становить реальну загрозу, тому, якщо ви зіткнулися з подібною ситуацією, скористайтеся даною рекомендацією щоб уникнути отруєння.
Вам знадобиться
  • - Папір,
  • - гумові рукавички,
  • - марлева пов'язка,
  • - поліетиленові пакети,
  • - пензлик,
  • - лейкопластир чи скотч,
  • - господарське мило,
  • - перманганат калію,
  • - кальцинована сода
Інструкція
1
Насамперед потрібно прибрати дітей і тварин в іншу кімнату. Відкрийте вікно і щільно закрийте двері, щоб шкідливі випаровування не влучили в іншу кімнату.
2
Бажано включити кондиціонер або створити протяг, так як при температурі вище 18 градусів починається випаровування ртуті. Зробіть все необхідне для пониження температури в кімнаті.
3
На ноги потрібно надіти поліетиленові пакети. На обличчя надіти марлеву пов'язку, змочену водою (якщо є респіратор, то краще його). На очі надіти захисні окуляри.
4
Першим ділом приступите до збору осколків від розбитого градусника . Осколки помістити в приготований пластиковий пакет, який потрібно ретельно зав'язати.
5
Кульки ртуті зібрати досить складно, так як вона розбігається на більш маленькі кульки. Акуратно за допомогою пензлика загнати кульки ртуті на паперовий рушник. Щільно упакувати в поліетиленовий мішок.
6
Включити ліхтарик і ретельніше розглянути місце протоки ртуті. Що залишилися дрібні частинки ртуті дуже легко зібрати за допомогою лейкопластиру або скотча. Акуратно приклеїти стрічку пластиру на це місце і, обережно відклеївши, викинути в поліетиленовий пакет, ретельно закрити або перев'язати. Якщо ртуть розлилася на килим, то, швидше за все, вам доведеться його викинути.
7
Після того як зібрані всі частинки, потрібно приготувати розчин, який допоможе нейтралізувати пари ртуті. Змішати в одному літрі води 40 грам натертого на тертці господарського мила і 50 гр. кальцинованої соди. Залити цим розчином місця, де можливо залишилися частинки ртуті.
8
Після цього розвести невелику кількість перманганату калію у воді і ретельно, чергуючи зі звичайною гігієнічної помиттям, помити місце розливу ртуті 3-4 рази протягом доби.
9
І після того як все зібрано і прибрано. Дізнайтеся номер телефону, і адреса пункту збору приладів містять ртуть. Або викликати спеціалізовану організацію на будинок.
Зверніть увагу
Не використовуйте для збору ртуті швабру і віник, таким образів ви тільки більше рознесе її по підлозі. Не користуйтеся пилососом, так як при нагріванні ртуть виділятиме отруйні пари. Пилосос доведеться в цьому випадку викинути.
Корисна порада
Чи не викидайте ртуть в унітаз, цим ви нанесете негативний вплив на здоров'я людей.