Як зшити пряму спідницю. Як зшити спідницю 52-56размера пряму.

Спідниця завжди вважалася самим жіночним і витонченим елементом жіночого гардеробу, і до цих пір деякі класичні моделі спідниць не втрачають актуальності. Серед таких популярних моделей можна виділити пряму спідницю, яка буде ефектно виглядати як в діловій обстановці, так і на вечірці. Зшити таку спідницю зможе навіть починаюча майстриня - її форма дуже проста.
Інструкція
1
Підготуйте викрійку спідниці, яка підходить вам за розмірами, і скопіюйте її на кальку, закріпивши кути кальки на аркуші з оригіналом викрійки. Обведіть силует викрійки м'яким контрастним олівцем. Від'єднайте кальку від вихідного листа і виріжте з неї обведені деталі.
2
Після цього виберіть відповідну тканину для пошиття потрібного вам кольору - наприклад, джинсу-стрейч або оксамит, і перенесіть на неї викрійку по напрямку часткової нитки. Розкладіть тканину на столі виворітного стороною догори і закріпіть на ній деталі викрійки.
3
Кравецьким дрібному, копіювальним стібком або зникаючим маркером обведіть деталі викрійки, враховуючи припуски на шви з кожного боку, а потім зніміть кальку з тканини. Гострими кравецькі ножицями виріжте тканинні деталі майбутньої спідниці - передню і задню деталь, пояс і накладні кишені. Також вам буде потрібно застібка-блискавка або інший замок.
4
Прострочіть на машинці виточки і заутюжьте їх з вивороту, направляючи складку до центру виробу. Потім візьміть кишені і заутюжьте їх припуски всередину. Після цього пристрочите кишені до лицьового боку передньої деталі спідниці, заздалегідь намітивши місце їх розташування.
5
З виворітного боку тканини прошийте разом бокові шви спідниці, з'єднавши передню і задню деталь. В лівому бічному шві залиште місце для застібки блискавки довжиною в 20 см. Ушийте блискавку.
6
За допомогою зигзага або оверлока обробіть краю тканини на швах, а потім приміряйте спідницю, щоб переконатися, що її не потрібно ушивать. Окремо викроїте і виверніть на лицьову сторону пояс спідниці, потім заутюжьте його, загнув припуск всередину. Пришийте пояс до верхнього краю спідниці, попередньо закріпивши його шпильками і залишивши невелику відстань для гудзики, липучки або гачка.
7
Тепер по всьому периметру подколіте булавками поділ вироби і прострочіть його обробної рядком. Ваша спідниця готова.
Талант до шиття закладений в кожній жінці, але не всі розпорядженні вільний час, щоб досконально розібратися в побудові креслення. Довгий список вимірювань і подальше їх перекладення на папір здатне налякати не надто досвідчену рукодільницю, тому починати краще з більш легких варіантів одягу, які не потребують викройках. Одним з них є спідниця з клинів.
Вам знадобиться
  • - кравецькі сантиметр;
  • - аркуш паперу;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - відріз тканини;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
На відміну від прямої, спідниця з клинів не вимагає розрахунку глибини виточок, всі її елементи однакові і є рівнобедрений трапецію. Для її шиття необхідно зняти всього чотири мірки: обхват талії і стегон, відстань між ними, довжину вироби. Обхват талії вимірюється по лінії майбутнього пояса, якщо вона занижена, то і кравецькі сантиметр слід розташовувати на потрібному рівні. Другу мірку знімають в найширшій частині стегон по виступаючих боковим кісточках. Якщо під час проведених вимірювань відзначити ці місця ниткою, то третя цифра буде отримана без праці, достатньо лише докласти нульовий розподіл лінійки до талії і знайти відстань до стегон. Довжина спідниці являє собою відстань від пояса до нижньої її кромки.
2
Кількість клинів може бути різним: 4, 6 або 8. Ідеальним поєднанням хорошого прилягання і мінімуму швів буде цифра шість, однак блискавка в цьому випадку буде перебувати тільки збоку. Так як всі елементи ідентичні одна одній, то краще зробити єдине для них подобу викрійки на папери. Це не повноцінний креслення, адже намалювати трапецію здатен кожен школяр, не потрібно замислюватися про виточки і надбавка, а також виводити складні паралелі і перпендикуляри.
3
Верхня грань трапеції являє собою частину талії і розраховується дуже просто: обхват талії ділиться на кількість клинів. Наприклад, 60 см/6 = 10 см. Далі від її середини проводиться лінія вниз - висота - і на ній відкладаються відстань до стегон і довжина виробу. Ширина стегон розраховується також діленням на число клинів: 90 см/6 = 15 см. По 7,5 см від вертикалі - і крайні точки готові. Потім слід пустити в хід довгу лінійку, з'єднавши талію зі стегнами і прочертивши бічні грані трапеції аж до кромки вироби.
4
Якщо спідниця шиється з тонкої, літньої тканини: шифону, віскози, шпателя - то її шви утворюють м'які складки. Однак клини з крепу, джинса, твіду і вельвету будуть призбирається, тому їх потрібно обрізати ще до пошиття. Для цього бічні сторони трапеції, прокладаються діагонально від талії до стегон, нижче повинні перетворитися на вертикалі аж до низу вироби. Така спідниця буде більше схожим на пряму, але клиньевой крій і хороший своєю універсальністю, адже по ньому нескладно зшити і вільні речі для літнього гардеробу, і строгі офісні, і теплі зимові. Паперовий ескіз вирізається і за допомогою шматочка мила перекладається на тканину з урахуванням припусків на шви приблизно в сантиметр. Бічні сторони сточуються на машинці, в один шов вшивається тасьма-блискавка, низ підрубує.