Як підвищити техніку читання.

Часто батьки прагнуть допомогти своїм дітям навчитися читати швидко. У цьому їм допомагають різні абетки розрізні, музичні, картинки, таблиці, розмальовки, асортимент яких в магазинах постійно збільшується. Це бажання батьків цілком зрозуміло і заслуговує тільки схвалення. Але багато дорослих, прагнучи допомогти дитині, через свою методичної неграмотності можуть допустити помилки, виправити які буде дуже складно.
Інструкція
1
Для підвищення техніки читання систематично використовуйте комплекс вправ. Вони будуть розвивати не тільки швидкість читання , але і правильність, виразність, свідомість. Пропонуйте завдання на розвиток зоркости. Дайте дитині ряд букв, складів, слів і запитайте, який елемент кожного ряду є зайвим і за яким принципом. Також можна запропонувати ряди, в яких слова відрізняються однією літерою. Дитина повинна знайти спільне та відмінне даних слів.
2
Швидкості читання і розвитку мовного апарату сприяє артикуляционная гімнастика. Підберіть просте вірш або просто дві римовані рядки і попросіть дитину спочатку прочитати пошепки і повільно, тихо і трохи швидше, потім голосно і швидко, наскільки він сможет.Скороговоркі і звуконаслідування також будуть ефективними вправами артикуляційної гімнастики. В дитячих книжках зазвичай багато зображень тварин і звуків, які вони вимовляють, тому активно використовуйте ці вірші. Під час роботи зі скоромовкою попросіть дитину прочитати її з різною інтонацією.
3
Крім вправ для артикуляції застосовуйте різні види читання . «Дзижчати» читання, коли дитина читає про себе, при цьому дзижчить, як бджола. Можна також використовувати читання, коли дитина читає текст, щільно стиснувши губи і зуби.
4
Пропонуйте дитині завдання на знаходження того чи іншого уривка в тексті: - попросіть знайти пропозиції, який міг би прочитати серйозний, веселий або сумний чоловік, - знайти в тексті слово на заданий правило, - знайти найдовше, найкоротше слово , - знайти словосполучення за заданою схемою, - підібрати слова з тексту, які близькі за значенням до заданих.
5
Ефективно для розвитку швидкості читання займатися в парі: - почніть читати текст, потім зупиніться і попросіть дитину продовжити, - запропонуйте дитині читати слідом за вами, відстаючи на 3-4 слова. Таке читання сприяє розвитку артикуляції і виробленні навички злитого про читання слів.
Корисна порада
Після того, як дитина прочитав текст, задайте йому кілька запитань за змістом, так як однієї з сторін навички читання є сознательность.Перед читанням тексту виберіть незнайомі або складні для дитини слова. Проаналізуйте їх, прочитайте кілька разів.