Як зшити римські штори своїми руками. Як зробити жалюзі в домашніх умовах.

Римські штори - найекономічніший відносно витрати тканини вид. Вони можуть бути доречні в будь-якому інтер'єрі і на вікні будь-якої форми. По суті, це прямокутник, оброблений по краях, завдяки системі колечок і шнурів піднімається в складки по вертикалі. Спробуйте зшити римські штори своїми руками з тканини, яка ідеально буде виглядати у вашій кімнаті.
Вам знадобиться
 • - основна тканина;
 • - підкладкова тканина;
 • - карнизна планка (дерев'яний брусок 5х2,5 см, довжиною рівний довжині штори);
 • - тонкі міцні стрижні або рейки;
 • - пластикові кільця - 18 шт;
 • - шурупи з кільцем - 4 шт;
 • - шнур;
 • - скоба для фіксації штори;
 • - декоративний грузик;
 • - степлер;
 • - нитки;
 • - шило.
Інструкція
1
Почніть з вибору матеріалу. Малюнок повинен відповідати строгій формі римської штори . Найкраще підійдуть гладко пофарбовані тканини, з геометричним або дрібним квітковим малюнком, в смужку чи клітинку. Так як римська штора в складеному вигляді не повинна провисати, вибирайте досить жорсткий матеріал: грубий бавовна, важку шерсть, муслін, тафту.
2
Викроїте шматок тканини. До ширині додайте 10 см на бічні шви, до довжини - 5 см на нижню подгибку плюс 25 см на кріплення до карнизної планки. Підкладкову тканину для римських штор кроіте ідентично.
3
Покладіть матеріал лицьовою стороною вниз. З усіх боків заутюжьте по 5 см кромки. Виконайте подгибку кутів «конвертом». Вручну підшийте загорнуті краю, використовуючи потаємний шов. Підкладку обробіть так само, але подгибку виконайте на 6 см. Покладіть її виворотом на виворіт основний штори так, щоб краї основної тканини виступали на 1 см з усіх боків. Сколите булавками.
4
Зшити римські штори без кулисок не вийде. Викроїте шість смужок шириною 12 см і довжиною, що дорівнює довжині готового виробу плюс 4 см. Складіть їх уздовж виворотом всередину. Одна сторона повинна видаватися на 1,5 см. Виступаючий край подверніте ще раз і зшийте (див. Рис. 1). Один короткий край подверніте і прострочіть наглухо, другий залиште відкритим. Повторіть для кожної куліскі (див. Рис. 2).
5
На наступному етапі роботи з виготовлення римських штор намітьте олівцем на підкладці лінії пришивання кулисок. Саму верхню, яка повинна бути під рейкою, не робіть. Пристрочите куліскі за лінію згину до зазначених місцях (див. Рис. 3). В відкриті кінці вставте планки. Закрийте їх і зашейте вручну.
6
Коли питання, як зшити римські штори своїми руками, позаду, виникає інше - як навісити їх на монтажну планку. Дерев'яний брусок оберніть тканиною з усіх боків і закріпіть степлером. Оберніть планку готовим полотном штори два рази. Перевірте, прямо чи висить. Прибийте край степлером. Відступивши на 5 см, а також по центру, проколіть в матеріалі римської штори отвори шилом. Ще одне зробіть на відстані 2 см від краю. У всі отвори укрутіть шурупи з кільцем (див. Рис. 4).
7
Пришийте кільця в центрі кулисок і по краях. Шнур простягніть через ліве нижнє кільце, зав'яжіть, вузол закріпіть клеєм. Просмикніть шнур через всі кільця вгору і вниз через усі чотири шурупа. Кінець залиште вільно звисає справа. Крізь середній і правий ряди кілець простягніть шнури таким же чином (див. Рис. 5). Перевірте, чи рівні вони по довжині. Вільно звисаючі кінці зв'яжіть за четвертим кільцем. Два з них відріжте, а на третій повісьте декоративний грузик.
8
Встановіть римську штору у віконний отвір або відразу над ним на кронштейнах. Скобу для фіксації шнура закріпіть на стіні. Підтягніть її до потрібної висоти і зафіксуєте шнур на скобі.
Зверніть увагу
При кроєння та шиття римської штори майте на увазі, що її ширина не повинна бути більше, ніж 1,5 м. Якщо це не дозволяє виконати вашу задумку, встановіть в ряд кілька штор.