Як зняти кліща.

Навесні, коли стає тепло, з грунту починають з'являтися небезпечні хижаки - кліщі. Потім вони починають підніматися на чагарники і наполегливо чекають проходить повз людини або тварини. Кращий спосіб захисту від кліщів - вчасно зробити щеплення, адже ці, на перший погляд, дрібні комахи переносять такі небезпечні захворювання, як енцефаліт і бореліоз. При цьому укушений людина не відчуває болю, оскільки в слині кліща містяться знеболюючі речовини.
Вам знадобиться
  • - Пінцет,
  • - вата,
  • - спирт,
  • - нитка, голка,
  • - йод.
Інструкція
1
Знімати кліща потрібно дуже обережно, важливо, щоб не відірвався хоботок або лапки. Взяти пінцет і обережно перпендикулярно поверхні укусу захопити кліща . Повернути тіло кліща за допомогою пінцета навколо своєї осі і витягти з шкірних покривів. Продезінфікувати місце укусу 70% спиртом або йодом. Після цього ретельно вимити руки з господарським милом, обробити пінцет спиртом. Кліща спалити або залити киплячою водою.
2
Змастити місце укусу кліща вазеліном або рослинним маслом. Пори заб'ються, і кліщу не вистачатиме повітря, швидше за все він почне вилазити назовні. Кліща обережно взяти пінцетом і почніть розгойдувати з одного боку в бік, обережно витягнути. При цьому кліщ повинен залишитися цілим, якщо кліщ зруйнувався при витяганні, віруси можуть потрапити в кров. Після вилучення кліща обробіть місце укусу спиртом або йодом 5%.
3
Якщо кліщ всмоктався не дуже глибоко, то його можна витягти за допомогою звичайної міцної нитки, яку потрібно прив'язати якомога ближче до хоботка. Зауважте вузол і повільно, розгойдують рухами витягти кліща . Робити це потрібно обережно, щоб кліщ не розірвати, інакше вміст кліща разом із збудниками інфекції проникнуть в ранку. Якщо при витяганні кліща в ранці залишилася головка (невелика чорна точка), для початку обробіть ранку спиртом, а потім витягніть голівку прожарений на вогні голкою. Після вилучення обробити рану йодом.
Зверніть увагу
Якщо ви виявили кліща протягом доби з моменту його присмоктування, він не встиг вас заразити інфекцією. При витяганні кліща віднесіть його в поліклініку, де лікарі допоможуть встановити, заразний чи кліщ чи ні, і що чекати від укусу.
Корисна порада
Перед тим як відправитися в ліс, обов'язково одягніть високі чоботи, куртку з манжетами в вигляді гумок. На голові обов'язково повинен бути головний убір, шию теж бажано закрити за допомогою водолазки або шийної хустки. Волосся повинні бути зібрані і прибрані під головний убір.