Як оформити альпійську гірку.

Багато, мріючи облаштувати на ділянці альпійську гірку, стикаються з проблемою підбору і висадки рослин. Існує декілька правил з оформлення рослинами альпійської гірки, дотримуючись яких можна перетворити садовий або дачний ділянку з мінімальними витратами.

Основне правило розміщення рослин на альпійській гірці полягає в тому, що мініатюрні рослини слід розміщувати біля дрібних каменів, а більші - поруч з великими каменями. На схилах висаджують почвопокривні рослини, наприклад, седум або очиток. Біля почвопокровних рослин добре ростуть карликові цибулинні. Зазвичай ці рослини зацвітають раніше інших. Після карликових цибулинних в альпінарії зацвітають такі рослини, як Каменеломи гвоздика, тирлич, дзвіночок.

Навколо каменів в альпінарії слід розміщувати рослини, які з часом утворюють «подушку» приміром, крупку Моріс і т.д.

В тінистої стороні альпійської гірки слід розмістити папороті, які не люблять прямих сонячних променів.

Висадку рослин починають зверху гірки. На вершині висаджують чагарники і деревця, наприклад, там можна розмістити кизил, тую або ялівець. Після цього приступають до посадки багаторічних трав.

Чудово виглядають на альпійській гірці такі рослини як деревій, ацена, водозбір, айстри і котячі лапки. При цьому дані рослини не потребують особливого догляду. Не варто акцентувати увагу на рослинах, які потребують зимовому укритті, такі рослини краще висаджувати не в альпінарії, а на звичайних клумбах.

Після висадки рослин весь вільний простір альпінарію можна покрити дрібними камінчиками.