Як випрямити гриф.

Гра на дешевої або занадто старою гітарі може отруїти життя не тільки початківцю, але і досвідченому гітаристу. Іноді достатньо всього декількох поворотів викрутки, щоб позбутися від деренчання струн і полегшити гру на інструменті.
Вам знадобиться
  • Гітара, металева пластинка або лінійка (довжина не менше 0.5 метра), викрутка
Інструкція
1
Перевірте, чи є у вашої гітари регулятор прогину грифа (гайка анкера). Вона зазвичай знаходиться або на голівці грифа , або біля основи грифа всередині корпусу гітари. Анкер - це металевий стержень, який йде вздовж грифа гітари і дозволяє регулювати його натяг.
2
Необхідно визначити прогин грифа вашої гітари. Якщо анкерний стрижень занадто ослаблений, то гітарний гриф має занадто сильний прогин, що ускладнює затискання струн на деяких ладах. Якщо анкерний стрижень перетягнуть, то струни знаходяться дуже близько до ладів, чіпляються за них і деренчать.
3
Перед початком процесу настройки грифа зніміть струни. Поставте гітару собі на коліна в ігровій позиції. Візьміть довгу металеву смужку або лінійку і покладіть її в центр грифа вздовж всієї його довжини. Перевірте відстань між лінійкою і першим ладом. Якщо воно більше 0.2 мм, то необхідно буде послабити анкер. Якщо більше, ніж 0.5 мм - натягнути анкер. Ці цифри можуть трохи варіюватися, залежно від товщини струн і ваших уподобань.
4
Візьміть викрутку і ослабте або сильніше натягніть гайку, контролюючу натяг анкера. Натяг гайки вигне гриф вгору, ослаблення ж прогнеться гриф вниз. Дійте дуже обережно, не більше? повороту за раз. Щоразу перевіряйте кут прогину грифа , щоб не пропустити ідеальне становище.
5
Порівняйте відстань від лінійки до грифа ще раз на декількох ладах. Якщо відстань не сильно різниться, то дайте гітарі трохи полежати, а потім перевірте ще раз.
6
Досягнувши задовільного результату, поставте струни і насолоджуйтеся новим звуком і зручністю гри на вашому старому інструменті.
Корисна порада
Гайку анкера крутити потрібно дуже обережно, не більше 1/10 - 1/4 повороту за раз