Як налаштувати комп'ютер по локальній мережі.

Комп'ютерні мережі в наш час набули широкого поширення. Без них повноцінного обміну інформацією між користувачами не вийде. Самі мережі бувають різними. Це інтернет, офісні та локальні мережі. Щоб налаштувати комп'ютери по локальній мережі, їх спочатку з'єднують кабелем «вита пара» в загальне віртуальний простір. Після цього настроюють самі комп'ютери. Для цього краще скористатися послугами сертифікованих фахівців або можна спробувати це зробити самому.
Інструкція
1
Зайдіть в меню «Пуск». Виберіть вкладку «панель управління». Відкрийте пункт «мережеві підключення» або «центр управління мережами». Якщо у вас немає ніяких підключень по мережі, то запустите «майстер створення підключень». Після того як з'явиться перше підключення, вам необхідно його буде налаштувати. Для цього вам знадобиться дізнатися, до якої «домашній групі» належить ваш комп'ютер, і які «ip-адреси» у решти комп'ютерів. Якщо мережа налаштовується вперше, то ці параметри ви вкажіть самі. Для того, щоб дізнатися чи поміняти «домашню групу", правою кнопкою миші на значок «мій комп'ютер». В меню виберіть пункт "властивості". Перед вами з'явиться вікно, де ви побачите ім'я комп'ютера і домашню групу. Можете ці значення поміняти. Перезавантажте комп'ютер.
2
Після цього зайдіть в меню «мережеві підключення». Клікніть правою кнопкою миші на значок підключення до мережі. Виберіть пункт «властивості». Перед вами з'явиться вікно, в якому знайдіть параметр «протокол інтернету (TCP/IP)». Натисніть кнопку «властивості». У вікні поставте галочку в полі «використовувати наступний IP-адреса». Пропишіть його в такому порядку: «129.168.0.1». Цифра один означає порядковий номер комп'ютера в мережі. Наступні комп'ютери повинні бути «2,3,» і так далі. Клікніть мишкою в поле «маска під мережі». Пропишеться значення «255.255.255.0». Нічого не міняйте. Трохи нижче можна прописати «DNS-сервер», наприклад «192.168.001.1». Збережіть зміни.
3
Після цього вам необхідно налаштувати доступ до ваших локальних дисках. Для цього двічі клікніть мишкою по значку «мій комп'ютер». Перед вами з'явиться вікно з локальними дисками. Клікніть на один з них правою кнопкою миші. В меню оберіть пункт «загальний доступ». Поставте галочки навпроти тих параметрів, які ви вважаєте потрібними дозволити. Натисніть кнопку «ок». Тепер настрій ті інші комп'ютери за таким же принципом.
4
Після цього відкрийте будь-яке вікно. В адресному рядку введіть ip-адресу сусіднього комп'ютера і, якщо ви все зробили правильно, ви отримаєте доступ до його ресурсів. Якщо цього не відбувається, вимкніть брандмауер, і спробуйте знову.