Як робити маски з пап'є-маше. виготовлення масок своїми руками.

Пап'є-маше - універсальний матеріал, з якого можна зробити практично все - від стаканчиків для олівців до меблів. Любителям незвичайних аксесуарів і таємничих образів ця техніка стане в нагоді при виготовленні масок.
Вам знадобиться
  • Скульптурний пластилін, папір, марля, клей ПВА, акрилові фарби, пензлик
Інструкція
1
Зробіть основу для маски. Вона повинна повторювати форму вашого обличчя. Для цього найзручніше використовувати скульптурний пластилін. Розімніть його в руках і розкачайте в «млинець». Накладіть його на обличчя і пальцями виліпити в відповідниками з обрисами обличчя, особливу увагу приділяючи зоні навколо носа і на вилицях. Визначте розміри відкритої зони навколо очей.
2
Зніміть пластиліновий шаблон і покладіть його на рівну поверхню. Нарвіть папір для пап'є-маше на шматочки розміром приблизно 1,5х1,5 см. Папір має бути тонкою і в міру пухкої. Раніше для цих цілей краще всього підходила газетний папір, але тепер преса друкується на досить щільному папері. Тому ідеальним матеріалом є, як не дивно, туалетний папір. Для ущільнення вироби підготуйте трохи крафтового паперу.
3
Розмочіть частина паперу в слабкому розчині ПВА і води, покрийте нею в один шар поверхню пластилінової основи маски. Намагайтеся рівномірно вкрити всю поверхню. Змастіть цей шар чистим клеєм ПВА і обклейте другим шаром паперу.
4
Продовжуйте викладати папір, стежачи за точність повторення форми. При цьому можна кожні 2-3 шари обробляти водою або всі верстви без винятку змащувати тільки клеєм.
5
П'ятий шар маски викладіть шаром марлі, яка допоможе утримати форму виробу. Додайте два шари паперу, після чого обклейте маску шматочками крафта.
6
Останній шар пап'є-маше викладайте білим папером, щоб згодом її було легше розфарбовувати.
7
Коли маска висохне (повинно пройти хоча б 2-3 дні), простим олівцем намітьте на ній малюнок, яким ви будете прикрашати свою саморобку. Розфарбуйте маску по контурам акриловими фарбами. Основний колір на великі площі простіше наносити поролоновою губкою, дрібніші деталі - тонкої синтетичної пензликом. В краях маски виконайте отвори і вставте тасьму або гумки в якості зав'язок.
8
Завершити обробку можна мереживом, паєтками або бісером, наклеєними за допомогою прозорого універсального клею.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nYi8XKCLsLA
Найчастіше любителі речей ручної роботи готують папье- маше самі для того, щоб зробити з нього оригінальні іграшки. Основна складність полягає в тому, що цей процес затягнуть у часі. Але часом це навіть зручно: перший день - "замочити" матеріал, другий - замісити "тісто", на третій починати ліпити з папье- маше ...
Вам знадобиться
  • Осередки з-під яєць, комбайн або міксер, тканина, клей
Інструкція
1
Для виготовлення папье- маше підійдуть картонні лотки з-під яєць або від склянок "Макдоналдса". Осередки треба полити гарячою водою і розділити на дрібні частини.
2
Шматочки лотків слід залишити у воді на добу. Потім, коли вони як набухнуть, треба подрібнити їх комбайном або міксером до стану каші.
3
Отриману суміш потрібно процідити і віджати через тканину - найкраще бавовняну. Тепер заготовку можна навіть зберігати в холодильнику (в закритій пластиковій або скляній посуді) кілька місяців.
4
Для роботи рекомендується розім'яти потрібну кількість маси, перевіряючи, чи не залишилося великих шматочків. Потім необхідно додати клей ПВА або клейстер, щоб суміш стала однорідною і в'язкою, як глина, але при цьому не приставала до рук.
Зверніть увагу
Також для "тесту" можна використовувати папір (у тому числі туалетну, вона швидко розмокає), газети і тирсу.