Як виростити вдома кріп. Виростити кріп будинку.

У російській кухні кріп найпопулярніша пряність. Він відрізняється невибагливістю і холодостойкостью. Виростити кріп можна навіть на підвіконні. Кріп, вирощений своїми руками, гарантовано не буде містити шкідливих речовин. При правильному догляді свіжа зелень буде радувати вас цілий рік. А яке задоволення отримують діти від домашнього городництва!
Вам знадобиться
  • Насіння кропу
  • Комплексне мінеральне добриво
  • Лампа денного світла
  • Поживна садова земля
  • Грунт для кімнатних рослин з нейтральною реакцією.
Інструкція
1
Вибір сорта.В відміну від помідорів і огірків, не існує спеціальних сортів кропу, призначених для вирощування в домашніх умовах. Візуально сорти кропу мало відрізняються один від одного. Головне розходження це терміни дозрівання. За цією ознакою сорти діляться на ранні, середні та пізньостиглі. Ранні сорти набирають необхідну зелену масу за дуже короткий термін - приблизно на 10 днів раніше, ніж пізньостиглі. Але ці сорти гірше обліствени і дуже швидко витягуються в цветонос. Так як вдома кріп вирощують в основному для зелені, варто віддати перевагу пізньостиглі сортам, таким як Кибрай, Тетра. Серед пізньостиглих сортів останнім часом виділена група кущових сортів, вони дуже добре обліствени, з пазух листя вони обростають новими пагонами. Тому кожна рослина виглядає як окремий кущ. Це сорти ростуть дуже повільно і не встигають визрівати в середній смузі Росії, зате вони добре підходять для вирощування на підвіконнях. Якщо вам вдасться знайти насіння сортів Русский размер, Cалют, Гурман, це буде ідеальним вибором.
2
Підготовка почвиУкроп, зростаючий у відкритому грунті не вимогливий до складу грунту, але для вирощування зелені кропу в домашніх умовах необхідно ретельно підготувати грунтову суміш. Заготовте восени землю для посадки кропу. Це повинна бути пухка садова земля. Перед посадкою змішайте її з покупним грунтом для домашніх рослин з нейтральною реакцією. Для того щоб кріп добре ріс, йому потрібна достатня поживна площу. Для вирощування пізньостиглих сортів кропу відстань між рослинами повинна бути не менше 15 см, а для кущових сортів навіть 30 см.
3
Підготовка семян.Чтоби прискорити проростання насіння і забезпечити високу схожість обов'язково зробіть передпосівну підготовку насіння кропу. Якщо у вас є можливість скористатися акваріумним компресором, проведіть обробку, звану барботирование. Для цього насіння замочують на 18-20 годин у воді, через яку постійно проганяється кисень. Температура води повинна бути не нижче 20 градусів. Після цього насіння відразу висівають. Другий спосіб - це замочування насіння у воді на 2-3 діб. Воду при цьому міняють кожні 6-8 часов.Подготовленние насіння висівають тільки у вологий грунт.
4
Посев.Проведіте в добре змоченим грунті канавки глибиною близько 1 см. Пролийте їх водою, не зачіпаючи краю канавок. На дно покладіть підготовлені насіння. Землю з країв насипте на насіння. Таким чином, насіння лежать на вологому грунті, а грунт зверху - сухий. Це перешкоджає утворенню щільної скоринки на поверхні грунту. Насіння кропу варто висівати з інтервалом в 2-3 тижні, тоді протягом всієї зими ви будете забезпечені свіжою зеленню
5
УходУкроп дуже погано росте при недостатній зволоженості сходів. Особливо важливий хороший полив в період проростання насіння і росту молодих сходів. Один раз в два тижні проведіть підгодівлю комплексним мінеральним добривом. Для цього можна використовувати, наприклад, добриво для кімнатних квітів «Радуга». Ідеальна температура для вирощування кропу 18-20 градусів.
6
Досвечіваніе.Укроп дуже світлолюбна рослина. Для того щоб отримати хороший урожай зелені, вам необхідно організувати додаткове освітлення посадок. Для цього на висоті 50-60 см встановіть лампи денного світла, це можуть бути звичайні енергозберігаючі лампи з білим спектром світла. На підвіконні досить досвечивать сходи протягом 5-6 годин вранці. Якщо горщики з розсадою розташовані в глибині кімнати, досвечивать необхідно не менше 15-16 годин.