Як влаштувати каналізацію. Як будувати будинок з шпал.

В районах, де можливість підключення до центральних комунікацій відсутній, доводиться займатися облаштуванням власних зручностей, зокрема, будівництвом каналізації. Основні вимоги до пристрою каналізаційних ям - віддаленість від будови не менше 5 метрів, розташування в зручному місці під'їзду машини для відкачування, міцне укріплення стін щоб уникнути їх обвалу і хороше перекриття в цілях відсутності неприємного запаху.
Вам знадобиться
 • -трактор для копки котловану
 • -залізобетонні кільця
 • -каналізаціонная труба
 • -перекритіе
 • -теплоізоляціонний матеріал для утеплення
 • -пісок, щебінь, цемент, тес (якщо зміцнювати стіни будете самостійно)
Інструкція
1
Перед будівництвом каналізації підготуйте залізобетонні кільця за кількістю бажаної глибини каналізації. Якщо у вашій місцевості рівень розташування грунтових вод знаходиться високо, то яму для каналізації краще зробити широку, а не глибоку і низ її ізолювати методом бетонної заливки. Залізобетонні кільця при влаштуванні такої каналізації не підійдуть. Вам доведеться поставити опалубку по периметру всіх стін і призвести самостійну заливку з метою зміцнення стін від обвалів.
2
При глибокому знаходженні рівня грунтових вод зробіть глибоку каналізацію . Для зміцнення стін якраз підійдуть залізобетонні кільця. Низ ями в даному випадку ізолювати не обов'язково. Частково вода з каналізації буде йти в грунт, що не є небезпечним для навколишнього середовища, тому що земля, як відомо, найсильніший фільтр.
3
Визначившись з місцем і глибиною - виройте котлован. Зміцніть його стіни за допомогою зазначених вище методів підходящих для вашої грунту.
4
Каналізаційну трубу для відводу стоків з будинку потрібно ставити широку і вести її з нахилом від будинку до каналізації по максимально короткому і прямого шляху. Чим менше буде поворотів і загинів - тим менше вірогідність засмічення труби.
5
Якщо ви зробите достатній нахил каналізаційної труби, то необхідність у ретельному її утепленні відсутній. Просто обтягніть трубу шаром теплоізоляційного матеріалу і присипте землею, щоб вона вам не заважала.
6
В каналізацію ви можете вивести і трубу від стічних вод з покрівлі.
7
Встановіть гарне перекриття, краще із залізобетонних плит з отвором для відкачування. Все засипте землею. Каналізація готова.
Якщо ви приїжджаєте на дачу на короткий час і тільки в літню пору, відсутність на ній побутових зручностей не в змозі скільки-небудь серйозно зменшити задоволення від відпочинку на природі. Але якщо ви живете на дачі підлягає, не тільки влітку, а й взимку, облаштування її всіма інженерними системами стає необхідністю.
Вам знадобиться
 • - каналізаційні пластикові труби та фітинги;
 • - набір будівельних інструментів;
 • - пиломатеріали (дошка обріза, брус);
 • - цемент;
 • - бітумна мастика;
 • - мінеральна вата;
 • - гравій та пісок.
Інструкція
1
Складіть креслення (схему) каналізації. Продумайте і відобразите на схемі розташування всіх її елементів: зливних трубопроводів, стояка, відвідної труби, септика, системи підземної фільтрації. Креслення повинен відображати детальну схему під'єднання всіх трубопроводів, параметри використовуваних труб і фітингів, відстань між компонентами. На підставі креслення складіть специфікацію, що містить список всіх необхідних вам матеріалів і комплектуючих.
2
В якості вихідних даних прийміть наступні параметри каналізації. Стояк і відвідна труба, що йде від нього до септик, повинні мати прохід не менше Ду - 100.Расстояніе від будинку до септика має бути не менше 5-ти метрів. Обсяг септика розраховується за формулою: V = n * 0.2 * 3, де: V - об'єм септика в м?; N - кількість людей, що проживають у будинку; 0,2 - кількість води, що витрачається одним людиною на добу, в м ?; 3 - час у добі.
3
Якщо ви придбали готовий септик, здійснюйте його установку згідно з відповідною інструкцією. Якщо вирішили виготовляти його самостійно, виконуйте роботу в наступному порядке.Виройте прямокутну яму на відстані 5-ти метрів від будинку. Глибина ями визначається глибиною промерзання грунту. Зазвичай вона приймається в діапазоні від 1,5 до 2,5 м. Розміри ями в плані розрахуйте, виходячи з обсягу септика, його глибини і товщини стінки (близько 200 мм). Слід мати на увазі, що чим більше обсяг септика, тим рідше його доведеться спорожняти. Якщо ви припускаєте робити це за допомогою асенізаційної машини, передбачте можливість її під'їзду до септика.
4
Встановіть опалубку. Її конструкція повинна передбачати та вкінці отвори в стінках септика і перегородку, що розділяє його на дві камери - приймальню (для твердих фракцій) об'ємом 0,75 від обсягу всього септика і камеру для рідкої фракції. Висота перегородки повинна бути близько половини висоти септика, її верх бажано оснастити сіткою, що не дозволяє твердої фракцією переміщатися в другу камеру. Краю септика повинні підніматися над землею на 150-200 мм.
5
Встановіть в опалубку арматуру і заставні для кріплення кронштейнів кришки, установлюваної поверх септика. Приготуйте бетонну суміш із зразковим співвідношенням 1: 2: 4 (цемент: пісок: щебінь) і залийте її в опалубку. Після затвердіння розчину зніміть опалубку і забетонують дно септика. Якщо рівень грунтових вод є високим, промажьте септик зовні бітумною смолою - для гідроізоляції.
6
Встановіть випускну трубу, що з'єднує стояк з септиком. Для раціонального використання об'єму останнього бажано, щоб глибина її залягання не була занадто велика - не більше 0,5 м від поверхні землі. Забезпечте трубі нахил в сторону септика не менше 2 см на один метр довжини, утеплите її мінеральною ватою. Початковий (сполучається із стояком) кінець труби оснастите трійником, один вхід якого повинен бути направлений вгору (для з'єднання із стояком), а другий (торцевий) - оснащений ревізією (фитингом, що дозволяє здійснювати чистку труби).
7
Зберіть і встановіть стояк. Він являє собою збірну конструкцію, що складається з основної труби та фітингів для під'єднання унітазу і трубопроводу, в який зливається вода від усіх сантехнічних пристроїв будинку - раковин, ванни, душової кабіни і пр. Верх стояка виведіть назовні і осность його захисним ковпаком.
8
Підключіть до стояка унітаз. Здійсніть монтаж внутрішніх зливних трубопроводів, зведіть їх в одну магістральну трубу. Підключіть останню до стояка.
9
Влаштуйте систему підземної фільтрації стічних вод, у функцію якої входить відведення води з септика в траншеї, заповнені гравієм або щебенем.