Як вибрати пряжу для в'язання.

Правильний вибір пряжі в чому визначає зовнішній вигляд вашого майбутнього виробу. Вибір цей залежить від того, яким способом ви в'яжете - гачком, спицями, на машині або яким-небудь іншим, а також від типу виробу і ваших особистих переваг.
Інструкція
1
Для в'язання теплого светра або інших теплих предметів одягу краще вибирати вовняні і напівшерстяні нитки. "Напіввовна" на ярлику не означає, що вовни в мотку - 50%, це може бути будь-який відсоток, решту частку становлять різні добавки (акрил, мохер та інші). Чистий шерсть швидше зношується, крім того, вироби з вовни колючі, "кусаються" і можуть дати сильно усадку після прання. Пряжа з додаванням акрилу більш м'яка і не сідає. Але у вовни їсть свої переваги: в шерсті є природні витки або хвилі в кожному окремому волосині, які надають пряжі еластичність і пружність. Ця пряжа розтягується, а потім повертається до своєї первісної довжині. У інших волокон немає таких якостей, тому одяг, пов'язана з них, часто розтягується.
2
Звертайте увагу на інформацію на ярликах, там може бути зазначено, чим краще користуватися при в'язанні саме цієї пряжею - спицями або гачком. Сильно кручені нитки при в'язанні спицями можуть перекосити виріб і зробити його більш жорстким, тому такі нитки краще вибирати для в'язання гачком.
3
Якщо вам потрібно по інструкції поєднувати дві пряжі, підбирайте максимально підходять один одному по товщині і фактурі нитки. Букльовану нитка вибирайте, якщо вам потрібно додати об'єм виробу.
4
Для в'язання серветок і літніх предметів одягу вибирають бавовна, льон (наприклад, "Ірис"). Звертайте увагу на гладкість і легкий блиск - ці якості пряжі додадуть більш красивий вигляд вашого виробу. Добре використовувати мерсеризованої бавовна. Це натуральний хлопок, минулий обробку під назвою «мерсеризація» (за прізвищем винахідника Джона Мерсера). Мерсеризація підкреслює кращі властивості бавовни і зменшує його недоліки, додає блиск і міцність, вироби з такої пряжі менше мнуться.
5
Для в'язання дитячих речей краще використовувати спеціальну дитячу пряжу. До складу такої пряжі входять: верблюжа шерсть, бавовна, акрил, поліамід, віскоза, фібра, меринос. Залежно від процентного співвідношення вхідних компонентів дитяча пряжа має різновиди. Найбільш відомі: Бебі колор, Бебі, Бамбіно, Дитячий каприз, Кроха. Ці нитки м'які, не викликають алергії, мають різні яскраві і пастельні відтінки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RsZnvjUtYko
В'язання - приємне хобі. Воно не тільки заспокоює нерви і допомагає чудово скоротати час, але і приносить практичну користь у вигляді речей, які так приємно носити, адже вони зроблені своїми руками.
Інструкція
1
Для того, щоб правильно вибрати нитки для в'язання, ви повинні визначитися з виробом і його фасоном. Крім того, важливо як ви збираєтеся в'язати - на спицях або гачком. Не варто забувати і про те, що краще всього віддати перевагу пряжі з натуральних матеріалів - бавовни, вовни, льону. Синтетичні матеріали, звичайно, мають свої переваги - вони дешевше коштують, мають більш широкий колірний діапазон, але також вони можуть викликати алергію та подразнення, не давати шкірі дихати. А здоров'я і комфорт понад усе, так що, при виборі пряжі не варто економити.
2
Спочатку, в'язані речі мали суто практичне застосування. Вони повинні були зігрівати в холода.Еслі ви вирішили пов'язати, наприклад, теплий светр, віддайте перевагу таким матеріалам, як шерсть, мохер, пехора, ангора. Також допустимо, щоб в пряжі було невеликий вміст акрилу - це допоможе майбутньому полотно не деформуватися і не витягатися при пранні. Ви можете взяти товсту пряжу, тоді для неї необхідно підібрати відповідну фурнітуру, спиці або гачок розміру 4-5,5. Так вам буде простіше в'язати і пряжа добре проявить себе - виріб не буде стягнуто або навпаки, занадто пухко. Робота на правильно підібраних спицях також дозволяє вив'язати гарний малюнок. Можна взяти тонку пряжу, в'язати таку слід не надто щільно, не затягуючи петлі. Тонка пряжа гріє за рахунок того, що створює повітряний прошарок. Пам'ятайте, що чим товще пряжа, тим більша кількість мотків вам знадобиться. Наприклад, на теплий светр вам може знадобитися 8-10 мотків товстої пряжі і тільки 4-5 тонкою.
3
Якщо ви збираєтеся в'язати красиве ажурне виріб, то краще звернутися до в'язання гачком. Воно дає більший простір фантазії, ніж спиці. З радянських часів все майстрині знають, що кращі нитки для ажурного в'язання легких речей це знаменитий "Ірис". Він являє собою маленькі різнокольорові мотки. "Ірис" традиційно виготовляють з бавовни з невеликим додаванням синтетики. Ця пряжа має велике розмаїття кольорів і відтінків. Іноді, завдяки цій якості, його використовують також і для вишивання. Для створення красивого малюнка, вибирайте пряжу, яка не ковзає в руках. Для цього уважно вивчіть кінець нитки , спробуйте протягнути його між пальцями. Якщо ви почали в'язати так звану пробу, для визначення потрібного вам кількості петель і зрозуміли, що матеріал не підходящий, краще відмовитися від нього. Зв'яжіть з нього щось інше. При виборі ниток, виріб з яких ви плануєте носити на голе тіло, не забудьте ще в магазині перевірити реакцію вашої шкіри - прикладіть клубок до шиї або внутрішнього згину ліктя і потримати якийсь час. Пряжа не повинна колотися.