Як укладати дитину спати без сліз.

Якщо деякі діти швидко втомлюються і засинають без зайвих слів, то батьки інших дітей стикаються з серйозною проблемою, укладаючи дитини спати. Дитина всіма силами відтягує необхідність лягати спати, намагаючись продовжити час ігор, перегляду мультфільмів, читання книжок і багато чого іншого. Як діяти батькам, які не можуть день від дня укласти дитини спати вчасно?
Інструкція
1
Можливо, причина небажання дитини йти спати коріниться в його дитячих звичках. Щоб у вас в подальшому не виникало подібних проблем, привчайте дитини до режиму сну і неспання з народження.
2
Сформуйте для малюка режим дня, в якому всі етапи повинні відповідати одному і тому ж часу - ранковий підйом, прийоми їжі, денний сон, нічний сон. Організм дитини з часом звикне до повторюваних дій, які щодня відбуваються в одні і ті ж години, і незабаром він рефлекторно випробовуватиме сонливість саме тоді, коли в режимі дня призначений момент відходу до сну.
3
Не робіть поблажок і відстрочок - намагайтеся дотримуватися режиму дня якомога точніше. Також не забувайте стежити за природними біоритмами дитини - укладайте його тільки тоді, коли він дійсно хоче спати і проявляє ознаки втоми.
4
На сонливість дитини добре впливають прогулянки на свіжому повітрі - дитина, награвшись на вулиці, повернеться додому і міцно засне, щоб відновити сили.
5
У домашніх умовах дозвольте дитині вихлюпувати енергію в іграх і активному проведенні часу. За день він стомиться, і вночі засне без протестів.
6
Для здорового сну і підтримки режиму дня дуже важливо забезпечити дитині правильне і повноцінне харчування. Не годуйте дитини перед сном. Незадовго до сну на вечерю дайте дитині рис, банани, родзинки, помідори або кукурудзу - ці продукти сприяють виробленню гормону, що регулює сон.
7
Не давайте дитині багато пиття на ніч - в іншому випадку, він не зможе спокійно спати, і буде проситися в туалет.
8
Маленьким дітям важливі символічні ритуали, які допомагають їм включатися в життєві процеси. Придумайте такий ритуал для пробудження і для засипання. Заздалегідь повідомляйте дитині, що через десять хвилин він піде спати, починайте набирати теплу ванну, прибирати іграшки на місце.
9
За пару годин до сну дитина повинна заспокоюватися - почитайте з ним книгу або послухайте музику. Спокійне проведення часу розслабить нервову систему і підготує дитини до сну.
10
До ритуалам засипання відноситься не тільки підготовка до сну, а й сам сон - заспівайте дитині колискову, потримайте його за руку, дайте йому в ліжко улюблену іграшку або почитайте казку. Всі ці дії в свідомості дитини подають сигнал до сну.
11
Спілкуйтеся з дитиною тихо і спокійно, щоб не перезбудити його. Укладайте малюка спати тільки тоді, коли він спокійний, веселий, не відчуває негативних емоцій.
12
Щоб дитина не боялася засинати в темряві, включите йому неяскравий нічник.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VZXNl1zELs0
Проблема сну найгостріша серед молодих матусь. Вони можуть годинами ділитися досвідом і обговорювати питання, пов'язані із засипанням їх улюблених чад. Не багато батьки готові похвалитися тим, що їх малюк не створює проблем перед сном і під час нього. Більшість мам і тат укладають дитини спати зі сльозами.
Інструкція
1
Як правило, новонароджені малюки сплять підлягає, перерви, коли крихітка спить, досить короткі і нетривалі. Тому мами і тата зазвичай не відчуваю проблем. Проте, вже в цей період необхідно приділити процедурі засипання досить пильну увагу.
2
Вирішіть, як буде спати крихітка - один або з вами. Звичайно, плюси спільного сну очевидні. Мамі не потрібно вставати по кілька разів за ніч, щоб нагодувати малюка. До того ж немовлята, що почувають тепло і запах рідного тіла, сплять набагато спокійніше. Особливо гарний спільний сон в період кольок, коли малюк відчуває біль і нездужання.
3
Однак спільний сон годиться тільки для дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні. Взагалі малюки, що знаходяться на грудному вигодовуванні, легше засинають. Це відбувається, як правило, під час їжі, а значить, мамі не доводиться подовгу заколисувати крихітку.
4
Малюки-искусственники, як правило, засинають з пляшкою тільки в перші місяці життя. Потім батькам потрібно вирішити, заколисувати малюка чи ні. Якщо ви прихильник «ручного» засипання, то готуйтеся до того, що воно буде продовжуватися приблизно до року. У цьому віці дитини можна відвернути від заколисувань книжкою, іграшкою або казкою.
5
Щоб малюк засипав без сліз, необхідно придумати вечірній ритуал. При цьому, чим раніше ви його будете дотримуватися, тим менше проблем із засипанням вас очікує. Добре, якщо з народження ви будете повторювати щовечора одні й ті ж процедури: умивання, прийняття ванни, масаж, колискову. У старшому віці пісеньку можна замінити читанням книжки.
6
Намагайтеся уникати в вечірній час гучних і рухливих ігор, перегляду телевізора. Нехай дитина краще займеться малюванням або ліпленням. Якщо малюк боїться спати один, дайте йому в ліжко улюблену іграшку, а також залиште включеним нічник. Пам'ятайте, що від вас в цій непростій справі потрібне терпіння і наполегливість, а також розуміння і любов до малюка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VZXNl1zELs0