Як почистити свердловину. свердловина на воду прочищення.

Артезіанські свердловини для використання питної води пробуривают в місцях відсутності можливості підключитися до центрального водопостачання. Використання свердловини при підключенні насосної станції нічим не відрізняється від користування водою з центрального водогону. Вода також йде через кран, можна підключити пральні і посудомийні машини, титани і душові кабіни. Але, є одна відмінність. Свердловина з часом засмічується мулом, і потік води зменшується або припиняється зовсім. Першими ознаками засмічення є зменшення напору в крані і вихід води з повітрям. Поступово вода перестає надходити зовсім і свердловину доводиться прочищати, ремонтувати або демонтувати і бурити нову.
Інструкція
1
Найуспішнішим ремонтом і прочищенням свердловини є виклик фахівців для прочищення, продувки і прокачки. Вони мають спеціальне обладнання для ремонту даного виду несправностей і роблять все якісно, професійно і ефективно. Домашні методи часто не приносять результатів зовсім або приносять не задовільні результати. Деякими методами прочищення можна зіпсувати або зірвати труби і фільтр і залишитися зовсім без води. Але якщо ви все-таки зважилися зайнятися саме самостійної прочищенням свердловини, то для цього можна використовувати кілька методів.
2
Перший. Купіть потужний повітряний компресор. Зробіть на трубі свердловини вакуумну пробку. Приєднаєте до неї компресор і продміть свердловину під великим тиском повітря кілька разів. Допомагає цей спосіб не у всіх випадках. Якщо свердловина затягнута не тільки мулом, а й вапняними або залізними відкладеннями, то продування виявиться малоефективною або зовсім не принесе результатів, а тільки погіршить становище.
3
Другий. Купіть водяній компресор. Промийте свердловину під сильним тиском води. Метод дає результати тільки при замулювання або при затягуванні свердловини піском. Якщо фільтр покрився вапняними або залізними відкладеннями, то, як і при використанні першого способу, даний метод не принесе жодних результатів.
4
Третій метод зовсім варварський. Продуйте трубу від свердловини компресором, щоб не залишилося води, надіньте респіратор, окуляри, рукавички і швидко влийте в свердловину кислоту. Кислоту просто так ніде купити не можна. Її продають тільки організаціям або лабораторіям при наявності відповідних документів та за безготівковим розрахунком. Тому, люди вливають кислоту, яка продається в автомобільному магазині для акумуляторів. Щільно заткніть свердловину і залиште на 2 дні. Потім, знову прийміть заходи індивідуального захисту, приберіть заглушку на свердловині, приєднаєте насос, виведіть шланг на вулицю і прокачивайте 6-8 годин. Метод дуже ефективний при будь-яких видах засмічень, але дуже небезпечний і псує фільтр і труби. Пити воду після такої прочистки не можна як мінімум місяць, а потім пити тільки пропущену через очисний фільтр.
5
Ніколи не використовуйте методи вибухів, в свердловині, які вам можуть порадити друзі чи знайомі. Цим методом ви зірвете фільтр і труби, і свердловину доведеться переробляти.
6
Найкращий, безпечний і ефективний спосіб, як вже писалося вище, викликати спеціалістів з ремонту свердловин.