Як виховати дитину сильним.

Сильний характер - не вроджена, а набута якість, але від народження всі діти мають великий потенціал, і тільки від батьків залежить, чи зможуть вони виховати дитину сильною особистістю і розвинути цей потенціал. В процесі становлення особистості характер дитини видозмінюється, і ви в силах вплинути на ці зміни, пустивши енергію в дитини в сприятливе русло і працюючи над вихованням з дитинства. Як організувати виховання дитини, щоб допомогти йому стати сильною особистістю?
Інструкція
1
З дитинства привчайте дитину до нескладного праці - усвідомлюючи свої обов'язки, дитина стане більш відповідальним, а також він буде відчувати власну важливість, якщо ви доручіть йому деякі справи по дому. Подавайте дитині власний приклад - завжди виконуйте обіцянки, вчасно і старанно виконуйте свої обов'язки по дому, щоб дитина змогла повчитися у вас і перейняти ваш тип поведінки.
2
Навчіть дитину поважати працю, відчувати задоволення від виконання важливого завдання і допомагати другім.В школі до виховання дитини підключаються вчителі, а також сама шкільна програма - уроки літератури можуть дати дитині чимало пізнань в області честі, дисципліни, вірності, боргу , і різних морально-етичних категорій.
3
Поступово дитина знаходить інтуїтивне розуміння доброго і поганого, і це дозволяє йому розбиратися в людях і робити вірний вибір, оцінюючи власну поведінку.
4
Школа доповнює виховання дитини серйозним внеском в його комунікабельні здібності, покращує дисципліну, вчить дотримуватися правил і порядки, як у школі, так і вдома. Систематичність, акуратність, цілеспрямованість і організованість також дуже важливі для дитини на цьому етапі.
5
Спостерігайте, з ким дружить дитина, і які відносини складаються у нього з соціумом. Дружба з однолітками, взаємодопомога, здатність ділитися - все це допомагає виростити дитину сильною особистістю, і можливо, лідером колективу.
6
Формуючи світогляд дитини, допомагайте йому побудувати власну систему цінностей та ідеалів, а також допомагайте визначити спрямованість у майбутнє - дитина поступово почне усвідомлювати, в чому полягають його життєві цілі, і якими моральними установками і нормами поведінки вони будуть обумовлені.
7
Націляйте діяльність дитини так, щоб він постійно бачив перед собою модель правильної поведінки в різних життєвих ситуаціях. Дитина час від часу повинен потрапляти в складні ситуації, в яких він повинен самостійно прийняти рішення і зробити вибір - саме так виховується характер, створюються певні внутрішні переконання, і завданням батьків у такому випадку стає підтримка дитини, а не усунення труднощів.
8
Завжди зберігайте індивідуальний підхід до кожної дитини, прислухайтеся до його почуттів, визначте мотиви його вчинків. Цим ви допоможете дитині знайти себе і виробити якнайкращі якості характеру.
Характер дитини формується з раннього детсва і постійно змінюється. Малюк намагається «знайти» своє місце в цьому світі, використовуючи різні манери поведінки. Який характер у результаті буде у дитини - багато в чому залежить від його виховання батьками.
Інструкція
1
Якщо ви караєте дитини, обов'язково пояснюйте, за що його покарано, і чому так робити не можна. Якщо дитина не розуміє підстав для покарання, воно здається йому не справедливим. В такому випадку він може прийти до висновку, що можна застосовувати покарання до людей просто так, коли йому заманеться.
2
Встановіть ряд правил обов'язкових для виконання, причому не тільки дитиною, а й батьками. Це допоможе правильно виховати характер дитини. Поясніть малюкові, навіщо потрібно дотримуватися правил вдома, у школі, в громадських місцях. Придумайте і обговоріть разом покарання, які підуть за недотримання кожного правила. Таким чином, дитина з дитинства навчиться дотримуватися певних норм і меж у поведінці, словах, вчинках, розвине в собі дисциплінованість і відповідальність.
3
Пам'ятайте, ймовірність виховати характер дитини вище в повних сім'ях, ніж в сім'ї, що з одного з батьків. Дитина повинна отримувати однакову кількість турботи й участі, як з боку мами, так і від тата, при цьому наочно вчитися взаємовідносинам з протилежною статтю. У більшості випадків, дитина в майбутньому слід не словами батьків, а їх приклад.
4
Сприймайте дитини як дорослу особистість. Радьтеся з ним і запитуйте думку, що стосується сім'ї, будинки, школи, захоплень і т.д. Наполягайте на самостійності в обов'язках, які за його віком на нього покладені. Таким чином, ви сформуєте в дитячому характері найважливішу рису - наполегливість в досягненні поставлених цілей і привчите його до хазяйновитості.
5
Постійно відстежуйте зміни в поведінці дитини, особливо в умовах змін у його житті. Своєчасно помітивши позитивні або негативні тенденції, ви зможете швидко на них зреагувати - розвивати або припинити їх.