Як поводитися на похоронах.

Рано чи пізно кожен з нас стає учасником нелегкої, але необхідної церемонії похорону. Незалежно від того, чи є ви близьким родичем небіжчика або ваша присутність - лише данина правилам пристойності - необхідно впоратися з емоціями і правильно поводитися на похоронах. Якщо ви будете знати основні правила похоронного етикету заздалегідь, згодом вам буде простіше вибирати оптимальну модель поведінки.

Нижче слідують декілька обов'язкових правил:

  1. Гардероб. Безумовно, похорони - не те захід, на якому доречні ошатні одягу. Віддайте перевагу темним тонам. Жінки повинні бути з покритою головою. Майте при собі кілька чистих носових хусток.
  2. Бесіди. У всіх місцях похоронної процесії не допускаються гучні або порушені розмови і вже тим більше - категорично забороняється сміх. Некоректно висловлювати зауваження або критику на адресу покійного, його родичів або нюансів організації похорону.
  3. Допомога. Якщо ви помітите, що хтось перебуває на межі емоційного зриву - запропонуйте допомогу. Іноді достатньо забезпечити спокій; або навпаки - вивести на розмову і спровокувати сльози. В деяких випадках ви можете вчасно забезпечити медичну допомогу. Іноді є потреба у фізичній допомоги при виносі тіла покійного, кришки труни і т.д.
  4. Терпимість. Родичі і близьке оточення покійного можуть поводитися на похоронах надмірно емоційно. Іноді можливі зриви на ридання, і навіть крик. Це не повинно викликати негативної реакції з боку інших гостей. Якщо ж вам самим важко стримувати емоції - краще знайти для них вихід у відокремленому місці або дочекатися завершення публічної церемонії прощання
  5. Поминки. Не варто з'являтися на поминальний обід без запрошення. Також не потрібно брати з собою на похорон дітей. В поминальному залі не можна займати місце, залишене для покійного (як правило - це місце з чистими приладами, ножем і виделкою, лежачими на тарілці, склянкою з водою, зверху якого лежить хліб). Вживати спиртне на похоронах не можна.
  6. Шануйте пам'ять покійного. Спогади, співчуття, скорботні промови та звернення висловлюються під час громадянської церемонії прощання, на поминках чи безпосередньо близьким родичам.

У якому б статусі ви не були присутні на похоронах - не втрачайте самовладання. Мудрості і терпіння вам!

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Twmc4MMasNY
Найсумніше, що може трапитися з людиною - це смерть близьких і рідних. Найчастіше, всі ці декілька днів для них зливаються в один, наповнений скорботою і болем. Якщо ви вирішили підтримати своїх друзів або знайомих, у яких трапилося таке горе, і прийти висловити свої співчуття у день прощання, потрібно знати, як поводитися на похоронах .
Інструкція
1
Збираючись на похорон, надіньте темну, строгий одяг. Якщо ви - жінка, не зловживайте яскравим макіяжем і не забудьте носові хустки, напевно ви не зможете дивитися спокійно на горі близьких і друзів. Ніякої біжутерії на вас бути не повинно.
2
Підійдіть до членів сім'ї покійного і висловіть їм слова співчуття в спокійній і делікатній формі, не посилюйте ситуацію трагічним виразом на обличчі або словами, які зриваються на плач. Ви повинні зберігати суворе спокій. Якщо ви близький друг, можна мовчки обійняти когось із членів родини, потримати за руку, висловлюючи свою підтримку і готовність допомогти в їх горе.
3
В тому випадку, якщо ви не можете бути присутнім на церемонії, свої співчуття родичам висловіть письмово, навіть якщо дізналися про трагічну подію немає від них. Не можна висловлювати співчуття допомогою телефонного дзвінка.
4
Під час підготовки до прощання і самого прощання вимкніть всі свої мобільні телефони. Якщо ви чекаєте соковитого і важливого дзвінка, встановіть на телефоні в режим «Без звуку» з вібрацією, ви завжди зможете вийти, перш ніж зняти трубку або передзвонити. Намагайтеся менше рухатися і не порушуйте зайвими розмовами траурну тишу. У залі, де знаходиться труна з покійним, повинні бути вимкнені і радіо і телевізор.
5
Якщо під час церемонії прощання ви хочете сказати теплі слова про померлого, то постарайтеся вкластися в кілька пропозицій. Прощаючись, просто постійте трохи біля труни, а квіти, які ви принесли йому, спровадите на могилу.
6
Повторний візит після похорону нанесіть через кілька днів, висловіть своє співчуття, при можливості, надайте практичну допомогу.