Як розпланувати кімнату.

Для багатьох ванна кімната є одним з улюблених місць в будинку. Тут можна дозволити собі насолодитися спокоєм, лежачи у ванні або підбадьоритися під прохолодною струменем душа. Зробити це гранично комфортно допоможуть з розумом продуманий дизайн і хороше планування.
Інструкція
1
Якщо ви є щасливим володарем просторої ванної кімнати, вам можна тільки позаздрити. Великі розміри приміщення дозволять вам повною мірою проявити свою фантазію і розпланувати ванну по своєму смаку. Знайдеться місце і для красивої функціональних меблів, і для якісної сантехніки.
2
Інша справа, якщо розміри приміщення досить скоромні. Тут вже вам ніде особливо розвернутися. Втім, дещо збільшити площу ванної кімнати можна, поєднавши її з туалетом. Іноді таке суміщення дозволяє отримати додатково до двох метрів корисної площі.
3
Планування ванної почніть з складання детального плану приміщення. Виконати план зручніше на міліметровому папері з дотриманням масштабу. Найбільш зручний масштаб 1:20. На намальованою схемою вкажіть місця проходження водопровідних труб, фанової труби. Позначте місця вводу гарячої та холодної води.
4
Якщо ви вирішили взятися за ванну капітально і хочете передбачити в ній місце для пральної машини, сплануйте для неї окрему лінію і автоматичний вимикач. Продумайте місця підключення електроприладів (бритва, фен тощо). У продажу ви можете знайти зручні шафки з вбудованими розетками. У кожному разі, відзначайте на вашому плані місця установки вимикачів і електричних розеток.
5
Для розміщення предметів інтер'єру у ванній слід підготувати поверхні стін і підлогу. Стіни, стеля та підлога рекомендується підготувати і вирівняти. Крива поверхня стіни абсолютно непридатна для того, щоб накласти на неї плитку. А вам адже напевно захочеться, щоб перепланована ванна кімната виглядала бездоганно.
6
Якщо ви плануєте поставити у ванну душову кабінку, рекомендується зробити при вирівнюванні підлоги спеціальний нахил для стоку.
7
Вибираючи місця для установки сантехнічних приладів, керуйтеся міркуваннями зручності і функціональністю. Якщо ви обмежені в розмірах приміщення, вас може виручити невелика кутова мийка. Над мийкою, де б вона не розташовувалася, передбачте місце для шафки, в якому буде зручно зберігати різні корисні речі та предмети гігієни.
8
При плануванні ванної подбайте про те, де будуть розташовуватися освітлювальні прилади. Установку освітлення слід проводити ретельно і обережно, адже працювати їй належить в умовах підвищеної вологості. Ймовірно, вам не обійтися без допомоги кваліфікованого електрика.
9
Заключний етап облаштування ванної кімнати - монтаж обладнання. Бажано доручити це фахівцям. Самостійна установка сантехніки може привести до того, що в один прекрасний день ви станете причиною затоплення нижніх сусідів.
10
При наявності уяви і мінімальних творчих здібностей ви цілком можете спланувати ванну кімнату таким чином, щоб відвідування її доставило вам тільки приємні емоції.