Як пришити до штори стрічку. Як пришити петлі до штор.

Штори є одним з найважливіших елементів дизайну кімнат. Їх колір, драпірування, стиль дуже впливають на загальний вигляд житла. Тому дуже важливо зробити так, щоб штори були красивими, зшиті дуже акуратно і не вибивалися із загального інтер'єрного ансамблю.
Вам знадобиться
  • Штора
  • Шторна стрічка
  • Нитки
  • Ножиці
  • Швейна машинка
Інструкція
1
Перед тим, як пришивати стрічку до нової шторі, потрібно визначитися зі стилем тієї кімнати, куди планується обновка. Якщо це дитяча кімната, то штору найкраще зробити зі світлої тканини, однослойную, і вона повинна бути з такого матеріалу, щоб її можна було часто прати. Якщо це кімната-кабінет, то туди краще повісити класичні прямі штори з невеликою драпіруванням. Якщо потрібно облагородити спальну кімнату, то тут зазвичай використовуються багатошарові штори з ламбрекенами, защипами і великими складками.
2
Від вибору типу штор залежить і вибір шторної стрічки. Купуючи стрічку , обов'язково враховуйте, на скільки зменшиться ширина шторного полотна після того, як стрічка затягнеться в складки і буфи. Чим пишніше плануються буфи, тим ширше потрібно буде купити тканину для штори.
3
Після того, як тканина і стрічка обрана, потрібно підготувати їх до пошиття штор. Шторну тканину і стрічку потрібно обов'язково випрати, щоб не відбулося усадки готової штори. Після цього тканину і стрічку потрібно відпарити, і приступати до пошиття вироби.
4
Стрічка для штор нашивається під верхній край штори, який підвертають. Потрібно пам'ятати, що шторна стрічка ширной до 4-5 см пришивається двома рядками. Тасьма шириною до 10 см пришивається трьома рядками. Якщо ж тасьма ширше, ніж 10 см - то чотирма.
5
Після цього тканину стягується за допомогою ниток в шторної стрічці. Обов'язково потрібно зв'язати нитки на кінцях тасьми і залишити запас ниток, щоб при пранні можна було розв'язати і послабити штору. Тому відрізати залишилися шнури можна.
Корисна порада
Якщо штора буде пошита з органзи або прозорого тюлю, то краще всього використовувати прозору капронову стрічку.