Як порахувати площу стін. Як знайти площу кімнати з різними кута.

Вперше в житті приступаючи до ремонтних робіт, людина найчастіше задає собі питання - з чого почати? Насамперед потрібно розрахувати кількість необхідних матеріалів, а для цього визначити, яку ж поверхню належить відремонтувати. Найголовніше - по можливості точно визначити площу стін, особливо якщо ви збираєтеся покривати їх плиткою. Інструменти, якими зазвичай користуються професійні обробники, не завжди є під рукою у дилетанта. Але площа стін можна виміряти і підручними засобами.
Вам знадобиться
  • Рулетка
  • Рейка
  • Ватерпас
  • Лист паперу з олівцем або калькулятор
  • Табуретка або драбина
Інструкція
1
Нанесіть на стіну вертикальну і горизонтальну лінії. Вертикальну лінію проведіть ближче до кута кімнати. Перевірити точність ліній найзручніше за допомогою ватерпаса. Висота стін в кімнаті зазвичай однакова, тому почніть з неї. Поставте драбину ближче до кута кімнати і прикладіть нульову позначку рулетки до точки перетину вертикальної лінії з стелею. Рулетку сумістите з лінією. Обережно зійдіть з драбини, притримуючи рулетку. Подивіться, яке поділ рулетки виявилося в точки перетину вертикальної лінії з підлогою або з плінтусом. Запишіть висоту.
2
Виміряйте довжину кімнати. Найзручніше це робити по горизонтальній лінії, паралельній підлозі, або по плінтусу, якщо він рівний. Нульову відмітку сумістите з кутом кімнати, прокладете рулетку по лінії і запишіть поділ, який поєдналося з другим кутом.
3
Точно так же виміряйте і запишіть ширину. Знайдіть периметр кімнати, склавши разом довжину і ширину і помноживши отриману суму на 2. Обчисліть площу стін, помноживши периметр кімнати на її висоту.
Зверніть увагу
Якщо ви не збираєтеся обклеювати всі стіни, знайдіть тільки площа потрібних. Для цього довжину стіни помножте на її висоту, і точно так само проведіть обчислення для всіх інших стін. Якщо в кімнаті є ніша, обчисліть окремо площа стін ніші і площа інших стін. Вирішіть, чи будете ви клеїти шпалери під саму стелю або ж залишите зверху вільну смужку. Визначте, якою буде ширина цієї смужки і відніміть її площа з площі стін.
Корисна порада
Перед тим, як почати вимірювання, очистіть і вирівняйте стіну. Висоту зручніше вимірювати удвох. Один поєднує нульову позначку рулетки з точкою перетину вертикальної лінії і стелі, інший дивиться позначку на перетині з підлогою або плінтусом.Еслі у вас немає рулетки, можна скористатися довгим шнуром. Зауважте на ньому вузлик і поєднати його із точкою перетину кутовий лінії і стелі. Натягніть шнур і на місці перетину його з підлогою зав'яжіть другий вузлик. Відстань між вузликами можна виміряти за допомогою звичайної лінійки.
Для проведення ремонтних робіт буває необхідно виміряти площа стін. Так простіше розрахувати необхідну кількість фарби або шпалер. Для вимірювань найкраще скористатися рулеткою або сантиметровою стрічкою. Виміри варто проводити вже після того, як стіни були вирівняні.
Вам знадобиться
  • -рулетка;
  • -стремянка.
Інструкція
1
Щоб порахувати площа стін, вам необхідно знати точну висоту стель, а також зробити виміри довжини стіни по підлозі. Робиться це в такий спосіб: візьміть сантиметр, прокладете його знизу над плінтусом. Зазвичай сантиметра для виміру всієї довжини не вистачає, тому закріпіть його в кутку, потім розмотайте на максимальну довжину. В цій точці поставте позначку олівцем, запишіть отриманий результат і подальше вимір проводите тим же чином, починаючи з останньої точки виміру.
2
Стандартна висота стель в типових квартирах - 2 метра 80 сантиметрів, 3 метра і 3 метри 20 сантиметрів, залежно від будинку. Якщо будинок був побудований до 50-х років, то, швидше за все, реальна висота трохи нижче зазначеної. Якщо ви обчислюєте площа для ремонтних робіт, то невеликий запас не зашкодить - вважайте, виходячи зі стандарту. Якщо все ж необхідно знати реальну висоту - проведіть виміри самостійно. Принцип аналогічний вимірюванню довжини, але буде потрібно драбина.
3
Перемножте отримані показники - це і є площа вашої стіни. Правда, при фарбувальних роботах або для покупки шпалер необхідно відняти площа дверних і віконних прорізів. Для цього прокладете сантиметр уздовж прорізу. Якщо мова йде про двері, яку ви згодом збираєтеся міняти, то проводите завмер зі знятою дверною коробкою, враховуючи тільки площа безпосередньо самого отвору. Площа вікна вираховується по периметру його рами. Після того, як площа вікна та дверного отвору вирахувана, відніміть результат із загальної отриманої площі кімнати.
4
Врахуйте, що виміри довжини і ширини кімнати краще проводити удвох, так легше зафіксувати сантиметр або рулетку і, відповідно, отримати більш точний результат. Проводите один і той же завмер кілька разів, щоб переконатися в точності отриманих цифр.