Як замовити сорокоуст. Сорокоуст за здоров'я в трьох церквах.

Сорокоуст - це поминання живих або покійних в церковній молитві протягом 40 днів.

Щодня на Літургії за поминають виймається частка з просфори і занурюється в Чашу зі Святими Тайнами (Тілом і Кров'ю Христа). Вважається, що це своєрідна жертва від віруючого, за якого читається молитва і таким чином він отримує благодать, освячення, і відпущення гріхів. Існує церковне правило творити поминання покійних і сорок день. Такі молитви допомагають почівшему силою Божою перемогти спокуси диявола і отримати Царство Небесне. Також можна подати записку на сорокоуст з іменами живих. При цьому слід просити у Господа здоров'я, розуміючи під цим словом не тільки фізичну фортецю і здоров'я, а й благодать, просвітлення душі, благополуччя в мирських справах і наставляння на шлях істинний. Деякі вважають, що якщо замовити сорокоуст "за здоров'я» відразу в трьох церквах - можна позбавити людину від пристріту і псування. Однак існують суворі правила, дотримання яких вимагає Свята Церква. Не за кожну людину у вас можуть прийняти записку c проханням про сорокодневном поминанні на Літургії.

  1. Не можна подавати записки про померлого, якщо він не був воцерковлена, помер без покаяння або не провадилося відспівування його душі. Те ж стосується нехрещених (як живих, так і покійних).
  2. Чи не поминаються на Літургії самогубці, а також інші, які здійснили смертельний гріх.
  3. Чи не візьмуть прохання про молитву за сектантів, єретиків, іновірців, розкольників і свідомих богохульників, чия ворожнеча до Бога була явно засвідчена.
  4. В деяких храмах і монастирях не приймають прохання про молитву про парафіян церков різних патріархатів, хоча і віруючих однієї конфесії.

Для того щоб замовити сорокоуст необхідно написати імена тих, про кого хочете попросити молитви і передати записки на вівтар в Церкві. Перш вам можуть задати питання, відповідати на них варто щиро і чесно, адже відповідальність перед Богом лягає на прохача. Навіть якщо ваше прохання про Сорокоусте було відхилено - ви завжди можете помолитися про тих, хто вам доріг, на молебні, замовити панахиду або подати про них на Псалтир в монастирях. І ще, не забувайте не тільки писати імена близьких у храмі, а й самі регулярно торкайтеся до таїнств Церкви, ведіть угодний Богу уклад життя і невпинно моліть про прощення гріхів - тоді й сили в ваших прагненнях буде більше!