Як вибрати книгу дитині.

Інтелектуальне, моральне і творчий розвиток малюка неможливо без книг - здавна книги вважаються кращим джерелом знань і виховання для дітей. Грамотно вибираючи дитячі книжки, ви можете прищепити дитині любов до читання з дитинства. Якщо на самому початку це можуть бути розвиваючі книги для найменших, то чим дорослішими дитина, тим більше в книги тексту і смислового навантаження. Про те, як правильно вибрати дитячу книгу, ми розповімо в цій статті.
Інструкція
1
В дитинстві дитини, безсумнівно, зацікавлять розвиваючі книжки-іграшки. Такі книжки можуть бути зроблені не з паперу, а з твердого кольорового картону або з гуми, в них може бути вбудована плюшева або гумова іграшка. Дитина ще не усвідомлює, що це саме книга - але те, що вона розповідає йому якусь історію, він зрозуміє дуже швидко.
2
Підбирайте розвиваючі книжки для малюка, виходячи з того, наскільки яскраві та цікаві картинки в ній знаходяться, а також, чи є в книзі простий і зрозумілий для дитини текст, який ви будете читати йому вголос. Прості дитячі вірші і казки будуть кращим варіантом знайомства малюка, який ще не вміє читати, з книгою.
3
У два-три роки дитині вже можна купувати повноцінну дитячу книгу з невеликої кількості сторінок, з яскравими малюнками та крупним текстом. Малюнків в таких книгах має бути більше, ніж тексту - у дворічному віці діти ще не вміють читати і пізнають книгу думанням картинок.
4
В чотири роки багато дітей вже мають основний навик читання, або як мінімум вивчають з мамою алфавіт. Купуйте малюкові книги, які збільшать його кругозір і культурну освіченість - збірники казок, книги про природу і тварин, прості і яскраві дитячі енциклопедії.
5
Такі книжки не повинні бути занадто важкими - дитині не повинно бути важко тримати їх в руках при читанні. До п'яти років допитливість малюка зростає ще більше. Тут знову актуальними є дитячі енциклопедії, розповідають малюкові про устрій світу навколо нього.
6
Купуйте для дитини розвиваючі книжки-іграшки і книжки-розмальовки, де дитині потрібно виконати прості головоломки і завдання, щоб перегорнути сторінку.
7
Вибирайте книги, розмір яких зручний для дитячого зору - не дуже маленькі, але і не дуже великі, з досить великим і контрастним шрифтом на білому щільному папері.
8
Завжди звертайте увагу на малюнки та ілюстрації в купованих книжках - ці ілюстрації дуже важливі для дитячого сприйняття реальності, тому намагайтеся вибирати книги з розумними та адекватними картинками.