Як визначити вартість своєї квартири. Як дізнатися ціну на свою квартиру.

Визначити вартість квартири можна тільки приблизно. Реально лише виділити «коридор» цін, в який потрапляє ваша квартира. На ціну нерухомості впливає безліч різних чинників: район розташування, близькість до метро та зупинок громадського транспорту, наявність поруч магазинів і шкіл, дитячого майданчика. Важливою є наявність парковки.
Інструкція
1
Проведіть незалежну оцінку квартири експертами. Якщо ви хочете дізнатися вартість квартири для того, щоб взяти кредит у банку - це обов'язкова умова. Займаються оцінкою спеціальні фірми. Їх адреси і телефони можна знайти в Інтернеті, агентствах нерухомості, телефонному довіднику. У банків є свій список оцінювачів. Після проведеної оцінки ви отримаєте відповідний документ.
2
Покажіть квартиру ріелторам. Вони позначать вам найбільш ймовірну (ринкову) ціну, яка складеться при продажу або купівлі квартири на конкурентному ринку. При бажанні попросите зробити вам підбірку схожих пропозицій.
3
Подивіться газети. Вивчіть сайти в інтернеті. Дізнайтеся «коридор» цін на квартири у вашому районі. Особливу увагу зверніть на квартири в будинках, побудованих приблизно в тому ж році і з того ж матеріалу, що і ваш, і на квартири схожою площі та планування. Важливим показником є поверх і поверховість будинку. Перші і останні поверхи (якщо це не пентхауз) зазвичай користуються не таким попитом, як середні.
4
Знайдіть в інтернеті сервіси, які займаються оцінкою житла (в основному для Москви) онлайн. Вартість квартири буде визначена за основними параметрами, що впливає на її ціну (район, площа і т.д.)
Корисна порада
Наявність або відсутність балкона, телефону, роздільний або суміщений санвузол, висота стель та інші подібні фактори так само впливають на вартість квартири. Важливим параметром є стан квартири, будинки, вид з вікон. Ціна в залежності від вторинних факторів коливається від 1% до 5% приблизної вартості квартири.