Як видерти бур'яни.

На початок літа дачники з нетерпінням очікують перші сходи на городніх грядках. Однак спочатку показуються на світ всюдисущі бур'яни . Якщо від них не позбутися, сміттєві рослини досить скоро витіснять всі корисні насадження і можуть навіть залишити вас взагалі без врожаю. Видерти бур'яни потрібно при першому ж їх появі, поки вони не зміцніли.
Вам знадобиться
  • Матеріал для мульчирования
  • Мотыга
  • Гербицид
  • Плоскорез
  • Био-удобрения
Інструкція
1
Почніть боротьбу з бур'янами з мульчування грунту (мульча - пухка підстилка між рослинами). Це допоможе вам значно скоротити зростання бур'яну. Спочатку землю ретельно розпушіть; потім розсипте мульчу рівним шаром. Його товщина повинна бути більше при використанні легкого матеріалу, меншою - при тяжкій мульче. Приміром, 3 см - це подрібнена кора й тирса; і 7-8 см - хвоя і трава. Не потрібно робити підстилку біля самих стебел, тим більше ущільнювати її біля кореня - рослини можуть підгнити.
2
Використовуйте різну сировину для мульчування саду та городу, в залежності від виду посаджених рослин. • Молоді (без насіння!) Видерті бур'яни і скошена трава, добре висушені. Їх часто використовують на овочевих грядках. • Пасинки помідорів кладуть під кущі агрусу і смородини. • Тирса і кору рекомендують для садових дерев і чагарників. • Хвою ялинок і сосен підстеляють під суницю.
3
видирати бур'яни з корінням, особливо якщо овочева розсада ще слабка і є ризик пошкодити її корінці. Навіть якщо ви використовуєте мотижки, поряд з культурним паростком сміттєві рослини можна полоти тільки руками! Міжряддя же обережно рихлите мотикою. Прополку необхідно повторювати по мірі зростання бур'янів. Не чекайте, коли вони дадуть насіння - засмітиться весь город.
4
Випробуйте гербіциди - речовини, застосовувані для знищення бур'янів. Вони руйнують коріння багаторічних рослин, що значно полегшує городні роботи. Використовуйте хімію з обережністю, ретельно дотримуючись інструкції і наказані дозування. «Хімічна прополка» допоможе привести в належний вигляд навіть ділянку, зарослий бур'яном або в'юнком.
5
Підберіть правильно підходящий гербіціт! Щоб не нашкодити культурним посадкам, садівникам-любителям рекомендується вибирати спеціальний склад виборчої дії: він губить бур'яни , але не овочі. Обприскуйте розчином гербіціта листя бур'янів; через 3 години після обробки не поливати грядки і не прополювати міжряддя.
6
видирати бур'яни необхідно не тільки на обробленій грунті. Викошувати рослини з летючими насінням (особливо кульбаба і осот) по периметру всього городу.
Зверніть увагу
Дуже бур'янистої ділянку перекопуйте до зими, чи не відвалюючи землю вниз - так насіннячка бур'янів залишаться зверху, і більшість їх загине. Деякі дачники після збору овочів кладуть на грядки компост і рихлять ґрунт плоскорізом (прилад для безвідвальної обробки). Можна полити землю біо-добривом (типу «Байкал ЕМ1»), що вбиває патогенні мікроорганізми.