Як виростити ялинку в горщику. Як посадити ялинку в квартирі.

Зараз у продажу зустрічаються ялинки в горщиках - це хороша альтернатива новорічної красуні, зрубаної в лісі на один раз. Таким живим деревцем можна прикрасити будинок перед новорічними святами, і воно буде радувати вас ще 2-3 роки. Потім деякі господарі пересаджують рослину в сад, однак воно може не пережити цей стрес. Спробуйте самостійно посадити ялинку в горщику і посадити її в саду. Потім їй буде простіше пристосуватися до ділянки, ніж магазинної ялинці.
Вам знадобиться
  • Семена їли
  • Скляна банка
  • Холодильник
  • Горщик
  • Грунт для посадки і перегній
  • Марганцовка
  • Пісок
  • Вода і лід
Інструкція
1
Сходіть найближчим лісництво, де проводяться посадки ялин. Проконсультуйтеся з рослинникам і купите здоровий держак їли. Якщо ж такої можливості у вас немає, самі сходите в ліс за шишками в середині листопада. Вважається, що найкращий посівний матеріал для ялин - це шишки, що впали на щойно випав сніг. Можна брати їх також з маточного дерева в лютому.
2
Просушите шишки і пров насіннячка-крилатки. Тепер їх потрібно покласти в стерильний посуд і зберігати в холодильнику при оптимальній температурі 15 градусів. До посіву ялинових насіння приступите наприкінці травня.
3
Замочите насіння в розчині перманганату калію (1% -ному) і витримайте добу. Деякі садівники-любителі тримають посівний матеріал хвойних дерев по 2 дні у воді з льодом (поки вони не набухнуть), а потім - у вологому піску.
4
Підготуйте грунт і місткий горщик для ялинки. Рекомендується використовувати пухкий піщаник, або ж суглинок. Цю землю змішайте з іншого, заздалегідь викопаної в лісі (з-під здорової ялинки). Додайте перегній. Тепер неглибоко посадіть насіння, присипавши 1,5-сантиметровим шаром грунту. Щоб вижили найсильніші, потрібно посадити багато насіння.
5
Винесіть горщик з майбутньою ялинкою в свій сад і прикопайте його там. Чи не заносите в будинок до весни (якщо насіння проростуть), або ж почекайте ще рік - іноді вони відразу не «прокидаються». Якщо ж у вас немає своєї ділянки землі, посадити ялинку в горщик можна на лоджії. Ваше завдання - слідкувати, щоб грунт не промерзала.
Корисна порада
Коли з'являться перші паростки їли, їх потрібно берегти від яскравих променів сонця. Створюйте для них штучну тінь або відразу прикопайте горщик в тіньову сторону поряд з якою-небудь спорудою. У домашніх умовах ялинка приживається не дуже вдало. Спробуйте її рясно поливати (400 г води на горщик) кожен четвертий день. Взимку ж ялинці необхідний «сон» в прохолоді.
Кожен новорічне свято закінчується досить сумно - лісову красуню доводиться розбирати, а потім викидати на смітник. З штучною ялинкою дещо простіше - її розбирають і прибирають до наступного нового року. А як зробити, щоб жива ялинка ніколи не покидала поріг вашого будинку? Дуже просто - взяти і виростити її в горщику .
Інструкція
1
Найпростіший варіант - придбати ялинку в горщику в найближчому квітковому магазині. Такої ялинки вам може вистачити на 2-3 роки. Деякі власники заміських будинків потім пересаджують їх у двір. Однак не завжди така процедура виявляється під силу цьому вельми примхливому деревцю.
2
Тоді вам є сенс спробувати ще один варіант - висадити ялинку прямо в горщику безпосередньо в саду. Якщо поблизу с вашим містом є лесопитомник, то з розсадою проблем у вас не буде. Однак на покупці можна заощадити і просто сходити на прогулянку в хвойний ліс. Знайте, що кращий посівний матеріал - це шишки, що впали в перший сніг або зібрані в лютому.
3
Принесені з лісу шишки обов'язково просушіть, а насіння-крилатки - Пров. Посівний матеріал слід зберігати в стерильному посуді в холодильнику при -150С. Оптимальний час для сівби - кінець травня.
4
Напередодні сівби замочіть насіння в 1% -відсотковий розчині перманганату калію і протримаєте протягом доби. Можна також спочатку помістити насіння на 2 дня в воду з льодом до їх набрякання, після чого - у вологий пісок.
5
В якості землі можете використовувати суміш пухкого пісковику або суглинку, ґрунту з лісу з додаванням перегною. Глибина посадки - не більше 1.5 см.
6
Посадіть багато насіння, оскільки виживуть самі живучі. Горщик з висадженої розсадою прикопайте в саду і до майбутньої весни не заносите в будинок, якщо насіння почнуть проростати. В іншому випадку почекайте ще рік. Вони обов'язково «прокинуться».
7
Якщо ви живете в міських умовах, то висадити розсаду можна на лоджії. Найголовніше, щоб не промерзла грунт. В разі успіху через рік саджанці можуть досягти 15-25 см. Якщо голки почали жовтіти і опадати, значить, ви допустили прорахунок в дотриманні температурного режиму, сонячний опік або неправильно здійснювали полив. Голки також можуть втратити блиск і навіть зморщитися. Це відбувається через недостатню окисленности ґрунту. Додайте в верхній шар лісової землі з-під хвойних дерев і ситуація нормалізується.