Як укоренити держак. омолоджування драцени.

Розмноження рослин живцями - це один з найпопулярніших способів вегетативного розмноження. Живцювання застосовно для цінних молодих рослин, які не можна розмножити відводками. За допомогою такої методики досить легко отримати велику кількість нового посадкового матеріалу.
Вам знадобиться
  • Секатор, гострий садовий ніж, парафін, укоренітеля (у порошку або таблетках).
Інструкція
1
Наріжте секатором пагони від материнської рослини. Залежно від виду рослин і здатності живців до вкорінення, прийнято розділяти живці на групи. Зелені живці - ріжуть з початку до середини літа, в ранковий время.Полуодревесневшіе живці - ріжуть в кінці літа, довжиною не більше 15 см.Одревесневшіе живці - нарізають в період спокою рослин (пізня осінь - рання весна до розпускання бруньок), довжиною не більше 25 см. Для всіх видів живців діє правило - нарізати матеріал потрібно з сильного здорового втечі. Зрізи подровняйте гострим ножем. Вони повинні бути рівні, без задирів і лахміття.
2
Для зелених живців нарізаний матеріал складіть в целофановий пакет або поставте в воду. Зелені живці необхідно висаджувати в день нарізки. Одревесневшие живці можна до весни зберігати в пакеті в холодильнику або в піску в підвалі.
3
У зелених живців для запобігання зайвої втрати вологи, обріжте вполовину листові пластинки. У рослин з порожнистої серцевиною нижній зріз живця треба залити парафіном, щоб не було загнивання. Нижній зріз живця опудрить або витримайте в розчині для вкорінення (Корневін, гетероауксин).
4
Зелені живці заглибити в землю до листя. Одревесневшие живці заглибити в грунт так, щоб над поверхнею залишилися 2-3 нирки. Над землею повинно бути 2-3 см черешка. Підтримуйте грунт в сирому стані.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=r0U7UB8ibuY
Зверніть увагу
Зеленими живцями можна з успіхом розмножити: виноград, герань, живокость, форзицию, хризантему, бузок і ягідні культури.Одревесневшімі живцями добре розмножуються: калина, кизил, троянда, слива, спірея.
Корисна порада
Більшість зелених живців для вкорінення вимагають спеціальну туманоутворюючих установку. Живці смородини і винограду добре дають коріння при витримуванні їх у банку з водою на протязі 3-4 тижнів.