Як бути, якщо конфлікт з учителями.

Конфлікт дитини з учителем - поширене явище сучасного життя. Пускати його на самоплив не варто. Учіть дитину на прикладі цього конфлікту вирішувати складні життєві ситуації. Цей навик не раз стане в нагоді йому в дорослому житті.
Інструкція
1
Учіть дитину сприймати конфлікти як виклик його вмінню спілкуватися. Привчайте його до думки, що розбіжності - частина життя, з якою треба вміти взаємодіяти. На прикладі конфлікту з учителем тренуйте дитини виходити зі складних ситуація спілкування.
2
Виявіть об'єктивні причини конфлікту. Їх може бути декілька. По-перше, може бути винен сам дитина. У такій ситуації він повинен змінити свою поведінку і вибачитися. По-друге, може бути винен учитель. Тоді вам доведеться поговорити з ним і попросити вибачитися його. По-третє, конфлікт може стати частиною обставин чи непорозумінь. З ними теж треба розібратися, щоб прояснити позиції учасників конфлікту.
3
Запрошуйте «третейських суддів» в запущених ситуаціях. Суспільство дає нам такий інструмент вирішення конфлікту, як незалежний суддя або експерт. У дорослому віці це може бути експертна комісія, консультації фахівців, суд присяжних. У дитячому віці дитина повинна починати освоювати методи залучення незалежних сторін для вирішення конфліктів. Це можуть бути інші вчителі, однокласники, шкільний лікар чи психолог.
4
Учіть дитину помірної реакції на конфлікти. Ігнорування розбіжностей - це одна крайність, вона далеко не завжди доречна. Роздування скандалу - інша крайність, вона теж рідко буває конструктивною. Учіть дитину зберігати спокій, але все-таки говорити з іншим учасником конфлікту про проблему.
Зверніть увагу
В рідкісних випадках може виникнути необхідність поміняти клас чи школу. На жаль, але якщо ви бачите, що вчитель зробив з вашої дитини «козла відпущення», і ніякі методи впливу не допомагають, варто забрати дитину з цього класу і перевести в інший. Однак у більшості випадків рішення конфлікту лежить на поверхні. І тоді ваша задача - навчити дитину вирішувати спірні ситуації.