Як почати обливання.

У людини можуть бути гроші, слава, зв'язку, вплив - але якщо у нього немає здоров'я, то все це стає ні до чого. Турбота про здоров'я в першу чергу починається з турботи про своє імунітеті, про свій імунітет найлегше дбати, почавши приймати контрастний душ.
Інструкція
1
Зрозуміло, кінцева мета гарту - це скупатися взимку в ополонці. Нічого не можна робити так, одразу, тому, поки річка що не заледеніла, потрібно почати поступово обливатися. Перша стадія - контрастний душ. Тут у вас є віддушина: після трьох секунд у холодній воді будуть три секунди в теплій. Таких прийомів потрібно зробити кілька, а то особливого толку від вашого контрастного душа не буде.
2
Щойно контрастний душ вам набридне, переходите до наступного етапу. Починайте обливання прямо з холодної води, наприклад, повернувшись після пробіжки. Це, звичайно, буде важче, ніж чергування холодної та гарячої води, але воно того варто. Так ви будете з самого початку налаштовані на холод, а ефект пробудження і освіження не зрівняти з контрастним душем.
3
Потрібно володіти неабиякою силою волі, щоб холоднокровно вилити на себе відро холодної води. Щоб холодний душ дався легше, відрахуйте до п'яти і немилосердно включайте воду, зволікання в цій справі смерті подібно. Ваш організм незабаром пристосується до цього і перестане панікувати всякий раз, коли ваші очі бачать душ, а рука тягнеться з вимикача холодної води.
4
Навесні і влітку не нехтуйте купанням у холодній воді (в річці або морі). Це дозволить вам навчитися не боятися холоду і терпіти холод у крижаній воді. Ви зрозумієте, що варто трохи поплавати, як відчуття холоду проходить. Після таких водних процедур просте обливання перестане здаватися вам тортурами і стане даватися вам легше.
5
Після декількох місяців такої спартанської підготовки можете стрибати в холодну ополонку, тоді ви побачите наскільки ефективними можуть бути обливання, наскільки зміцнився ваш імунітет за ці місяці. Звичайно, купання в ополонці - вища точка гарту, але коли ви її досягнете, нізащо не кидайте обливатися. Зрештою, ваша мета - не рекорди ставити, а зміцнити здоров'я.
Почати свій день з обливання холодною водою може не кожен, адже для цього потрібно мати силу волі і навіть хоробрість. Однак результат обливання залежить не тільки від морального настрою, але ще від ряду факторів, що роблять загартовування дійсно корисною процедурою.
Вам знадобиться
  • - три відра;
  • - ківш;
  • - рушник.
Інструкція
1
Обливання холодною водою буває локальним і загальним. Якщо почати загартовування відразу з загального, то можна не тільки випробувати неприємні відчуття, але і завдати шкоди здоров'ю. Якщо ви новачок в цій справі, то починайте обливання поступово, це допоможе вам швидше звикнути до цієї процедури.
2
Налийте ввечері кілька відер води і залиште її відстоюватися до ранку. Вода кімнатної температури більш близька до температури тіла, не викликає різкого охолодження і неприємних відчуттів. Обливатися водою потрібно в спокійному стані, тому заздалегідь підготуйте все необхідне, щоб не метушитися вранці. Покладіть поруч з ванною рушник, зручний ківш і сланці.
3
Незважаючи на те, що обливання часткове, краще робити його стоячи у ванній, щоб не розприскати воду по всій комнате.Полейте воду спочатку на кисті, а потім поступово піднімайтеся до плечей. Потім намочіть шию і ноги. Обітріть холодною водою обличчя. Для першого дня цього буде достатньо. Насухо витрете рушником тіло.
4
На наступний день обливайте не тільки руки, шию і ноги, а й спину. Вилийте перший ківш води так, щоб вода стікала по всьому тілу. Другий і третій ківш виливайте на область сьомого хребця. Не старайтесь одразу вилити на себе багато води, навіть якщо ви не відчуваєте неприємних відчуттів.
5
При наступній процедурі додайте обливання голови. Нахиліть голову і вилийте воду на потилицю. Вода повинна стікати за вухами, потрапляючи на очі й обличчя. Після процедури висушіть волоси.Такім способом обливайтесь 7-10 днів, поступово збільшуючи кількість води. За цей час організм повністю звикне, і можна перейти від локального обливання до загального.
6
При загальному обливання виливайте одне відро води на голову, друге на груди, а третє на спину. Кожен день поступово зменшуйте градус води.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=i0g9ik4vtoQ
Корисна порада
Якщо почати загартовування вам психологічно важко, то попросіть своїх домочадців робити цю процедуру разом з вами. До колективного обливанию звикнути набагато легше, а робити його веселіше і цікавіше.