Як вибирати хутро на шубі.

Купівля шуби справа відповідальна і дороге. Тому краще витратити більше часу на її вибір, чим більше грошей на неякісну річ. При виборі шуби скористайтеся декількома корисними порадами.
Вам знадобиться
  • Вам буде потрібно час і уважне до хутра, який ви збираєтеся придбати.
Інструкція
1
Визначтеся, з якого хутра ви хочете придбати собі шубу. Якість шуби залежить в першу чергу від носкості хутра . Ноский хутро не полисеет, не втратить колір, йому не страшний дощ або сніг, громадський транспорт.
2
Оцінюючи якість хутра , зверніть увагу на його густоту, блиск, м'якість, тягучість і міцність.
3
Визначтеся з місцем покупки. Вибираючи між купівлею на ринку або спеціалізованим магазином - зупиніть свій вибір на магазині. Нехай на ринку шуба коштуватиме значно дешевше, але в магазині у вас буде хоча б надія на хорошу якість. Крім того в разі невдалої покупки ви зможете пред'явити претензію тільки в магазині. Отже, ви визначилися з хутром і магазином. Починаємо вибирати шубу - ось на що потрібно звернути увагу.
4
Попросіть у продавця показати сертифікат відповідності на дану шубу. В сертифікаті будуть вказані відомості про фірму-виробника, а також про організацію, що видала сертифікат. Якщо ви вважаєте за потрібне - ви можете їм зателефонувати і поставити свої запитання про товар.
5
Вивчіть маркування. Якщо шуба продається як фірмовий виріб, то на підкладці в декількох місцях обов'язково повинні перебувати однорідні ярлики. Обов'язково наявність фірмової бирки, в якій будуть вказані відомості по догляду за шубою.
6
Перевірте хутро на "стійкість". Погладьте ворс вгору і вниз, визначте наскільки він м'який і еластичний. Хутро має бути шовковистим, блискучим, ворс - однакової довжини і однаково густим (у тому числі і підшерсток). Не соромтеся посмикати хутро - якщо він подопрел, волоски будуть легко відриватися, а таку шубу купувати не можна.
7
Якщо ви хочете придбати фарбовану шубу, перевірте її на стійке фарбування. Проведіть вологим носовою хустинкою по ворсу - якщо на ньому залишилися ворсинки, значить, шуба забарвлена неякісно і почала лисіти.
8
Понюхайте шубу. Якщо хутро виробляли кустарним способом, вона буде неприємно пахнути. Не купуйте таку річ.
9
Загляньте під підкладку. Якщо вона не пристрочена внизу це добре - так виробник дає зрозуміти, що йому нема чого приховувати від покупця. Огляньте шви і місця з'єднання шкурок - вони повинні бути прістрочени, а не приклеєні. Перевірте якість швів. Якщо шви прошиті якісно, акуратно і майже не відчуваються на дотик - річ цілком якісна.
10
Зверніть увагу на те, як вироблена виворітна сторона шкурки (міздря). Пам'ятайте хутро пальцями - якщо ви відчуваєте, що міздря жорстка і скрипить або хрумтить, значить, при її обробці був порушений технологічний процес. Якісно оброблена міздря повинна бути м'якою.
Зверніть увагу
Якщо ви не можете дозволити собі шубу з магазину постарайтеся не потрапити на підробку. Наприклад, за норку часто видають кроликів або бабаків. Проведіть рукою по хутру - кролик занадто м'який, а бабаків волосся різної довжини.
Корисна порада
Ціна виробу залежить від престижності хутра та розміру пластин.