Як давати вітамін d дітям.

Для повноцінного і гармонійного розвитку дітей їм необхідно отримувати весь набір вітамінів . Кожен вітамін, необхідний дітям, впливає на різні сфери їхнього здоров'я, і серед усього комплексу вітамінів можна виділити найбільш важливі, від яких залежить загальний стан організму маленьких дітей. Серед таких важливих вітамінів знаходиться вітамін D, нестача якого викликає рахіт. У сонячній місцевості діти не відчувають нестачі в вітаміні D, який синтезується під впливом УФ-променів, але як бути батькам, чиї діти не отримують достатньо сонячного світла?
Інструкція
1
Вітамін D міститься в ультрафіолетових променях. Саме тому опромінення ультрафіолетом є кращим способом профілактики рахіту у маленьких дітей. Крім того, батьки повинні включити вітамін D в їжу дитини - він міститься в молоці, маслі, дріжджах, а також у спеціальних препаратах і в риб'ячому жирі.
2
Зростаючому організму дитини для правильного розвитку тканин і скелета життєво необхідні всі продукти, що сприяють синтезу вітаміну D в організмі, тому батьки повинні приділити особливу увагу введенню в раціон і спосіб життя дитини її джерел.
3
Крім того, вітамін D підвищує опірність дитячого організму до різних захворювань, сприяє стійкості нервової системи, позбавляє дітей від поганого сну.
4
Давайте дитині вітамін D як рослинного, так і тваринного походження. Якнайчастіше давайте дитині можливість перебувати під сонячними променями, приймати сонячні ванни, перебуваючи при цьому в тіні, щоб на шкіру дитини падав розсіяне ультрафіолет. В фізіотерапевтичних центрах дітей опромінюють кварцовою лампою.
5
Включіть в раціон малюка ікру, вершкове масло, яєчні жовтки, печінка жирних риб (тріски, тунця, палтуса), а також печінка ссавців. Риб'ячий жир, як уже говорилося, є важливим джерелом цього вітаміну, і його можна давати дітям у вигляді капсул. Також ви можете використовувати фабричні препарати, що містять вітамін D.
6
Перш ніж давати дитині вітамін D, проконсультуйтеся з його лікарем на предмет доцільності прийому вітамінів , щоб не викликати їх надлишок і гіпервітаміноз.
Практично кожному грудничку педіатри призначають вітамін Д, особливо дітям, народженим в осінньо-зимовий період. Цей захід потрібна для профілактики і лікування рахіту. Давати дитині розчин вітаміну потрібно в певний час доби і строго в дозуванні, зазначеної лікарем.
Інструкція
1
Вітамін Д життєво необхідний організму, але виробляється тільки під час перебування на сонці. Підросла дитина зможе отримувати його і з їжі - печінки, морепродуктів, сиру і сиру. Але для немовляти, особливо в осінньо-зимовий період, потрібен альтернативний джерело вітаміну Д. Інакше в бурхливо зростаючому організмі порушиться обмін кальцію і фосфору, почнеться деформація кісток або негативні зміни в роботі багатьох органів і систем.
2
Розчин вітаміну Д можна давати малюкові протягом усього осінньо-зимового періоду - в місяці, у назві яких є буква «Р». Однак якщо лікар прописав вам не профілактичну, а лікувальну дозу вітаміну, робіть тижневу перерву після кожного місяця прийому.
3
В аптеках продається два види вітаміну - масляний розчин Д2 і водний розчин Д3. Зазвичай педіатри радять віддати перевагу водного розчину - він не так токсичний, як масляний, легше переноситься дітьми, добре засвоюється. А також Д3 стимулює вироблення в організмі власного провітаміну Д.
4
Давати малюку вітамін Д бажано в першій половині дня. Після або під час їжі капніть в ложку 1 або 2 краплі - залежно від призначення лікаря, додайте води і дайте випити дитині. Якщо малюк харчується дитячою сумішшю, не забудьте сказати про це педіатра. В замінниках грудного молока зазвичай вже є деяка кількість вітаміну Д - лікар врахує його при розрахунку необхідної для вашої дитини дози.
5
Якщо доза невелика або якщо ви взагалі забуваєте дати дитині вітамін Д, швидше за все, у малюка почнеться рахіт. Педіатри зізнаються - тією чи іншою мірою це захворювання зустрічається практично у всіх дітей до року. Якщо вчасно діагностувати рахіт і почати його лікування, всі симптоми пройдуть безслідно. Хвороба лікується вітаміном Д в комплексі з іншими засобами. Пам'ятайте, що не можна давати цей препарат, не порадившись з лікарем і не зробивши аналізи на вміст у крові кальцію і фосфору.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OthbtM-yCOU