Як правити текст.

Редагування або правка тексту є необхідною при будь-якій роботі, пов'язаній з опублікуванням текстів. В незалежності від того, чи хочете ви надрукувати кілька тисяч рекламних буклетів, видати книгу або подати статтю в журнал про рибалку та полювання, правити текст вам доведеться обов'язково. В редагуванні тексту існує чотири види правки тексту.

Перший, основний з них, вичитка. Вичитування слід проводити незалежно від редактора, тобто самостійно. Мета вичитки - знайти граматичні, лексичні, синтаксичні помилки, які можуть міститися в тексті, уніфікувати наявні скорочення і т.д.

Наступний вид правки - скорочення. Необхідність в застосуванні цього методу виникає тоді, коли слід скоротити наявний обсяг тексту, коли весь матеріал не вміщається на сторінці газети або перевищено ліміт знаків. При скороченні слід пам'ятати, що ні в якому разі не можна нанести шкоду самому змісту тексту. Скорочувати потрібно такі елементи тексту, як непотрібні повтори, дуже дрібні подробиці і т.д. Цей вид правки також доступний самому автору тексту, хоча його може виробляти і професійний редактор.

Третій вид редагування - обробка. Цей вид правки, як правило, здійснює безпосередньо редактор. Але при цьому, всі зміни в текст повинні вноситися тільки при узгодженні їх з автором тексту. При обробці уточнюються деякі факти, ліквідуються лексичні недоліки, удосконалюється мова тексту і т.д.

Останній тип правки - переробка. Він застосовується, якщо доводиться правити текст тих авторів, котрі не знайомі з літературною мовою, або володіють нею в недостатній мірі. Найбільш поширеним є цей вид правки в редакціях газет. Особливо вимагають переробки матеріали, які надходять від читачів газет і журналів. Адже часто буває так, що подати їх в друк в первозданному вигляді не представляється можливим.

Існує вид переробки, який називається літературний запис. Наприклад, якщо необхідно опублікувати розповідь або розповідь якоїсь людини. В таких випадках спочатку записують сам розповідь, а потім на його основі професійний журналіст пише літературний варіант. Якщо після такого виду правки під матеріалами ставиться авторство не журналісти, котре виконало редагування, а самої людини, то в такому випадку це називається «заавторство».

Portable Document Format (PDF) - один із стандартів зберігання документів, що містять текст , зображення і навіть форми, які можна заповнювати. Незважаючи на те, що в самому поширеному сьогодні текст овом редакторі Microsoft Office Word є опція збереження документа в цьому форматі, редагувати pdf-файли він не може. Тому, якщо виникне необхідність внести якісь зміни в такий файл, доведеться встановлювати в комп'ютер додаткову програму.
Вам знадобиться
  • Додаток Foxit PhantomPDF.
Інструкція
1
Підберіть найбільш підходяще додаток для редагування документів у форматі pdf. Це може бути один з продуктів компанії Adobe - розробника цього формату - або який-небудь редактор стороннього виробника. Останнім часом популярність придбала лінійка додатків для роботи з pdf-документами від компанії Foxit Corporation. Вибрати і завантажити одну з її програм можна на сайті виробника - http://foxitsoftware.com/downloads.
2
Після установки додатка відкрийте в ньому документ, в який потрібно додати текст . Зробити це можна подвійним клацанням по файлу документа або через стандартний діалог. Цей діалог викликається натисканням «гарячих клавіш» Ctrl + O або вибором пункту «Відкрити» в розділі «Файл» меню програми.
3
Прокрутіть документ до сторінки, в яку потрібно додати текст , і розкрийте розділ «Коментарі» в меню редактора. Це можна зробити як клацанням миші, так і послідовним натисканням клавіш Alt і С. Перейдіть до підрозділу «Розміщення текст а» (клавіша W) і виберіть пункт «Інструмент друкована машинка» (клавіша T). Потім клікніть мишкою сторінку і починайте вводити потрібний текст . Його точне позиціонування щодо оригінального текст а на цьому етапі не потрібно.
4
Після закінчення набору підберіть зручне розташування цього додаткового фрагмента. Для цього наведіть покажчик миші на рамку текст а і перемістіть його лівою кнопкою в потрібне місце.
5
За допомогою керуючих елементів у верхній частині вікна програми змініть гарнітуру шрифту доданого текст а, його розмір, колір, вирівняйте по центру, правому чи лівому краю. Крім цих стандартних для текст ових редакторів інструментів є тут і ті, що частіше використовуються для роботи з текст ом в графічних редакторах - зміна інтервалу між буквами, масштабування по вертикалі і горизонталі.
6
Збережіть відредагований документ - для цього в розділі «Файл» меню редактора призначені пункти «Зберегти» і «Зберегти як». Вони викликають стандартний діалог, використовуваний в більшості редакторів, тому навряд чи викличуть якісь питання.