Як чистити вуха дитині. Як чистити вуха у дітей.

Як у дорослих людей, так і у дітей вуха з народження виробляють сірку, що захищає вушної прохід від бруду, пилу і травм. Зазвичай вуха очищаються від сірки самостійно, але іноді сірчані пробки забивають слуховий прохід, порушуючи слух дитини і доставляючи йому незручності. Щоб уникнути забивання слухового проходу, ніколи не прочищуйте його самостійно ватяними паличками або сірниками - ви можете тільки утрамбувати сірку і погіршити ситуацію. Крім того, самостійна чистка вух чревата ушкодженням барабанної перетинки і слухових кісточок.
Інструкція
1
Якщо у дитини з'являються сірчані пробки, раз на півроку водите його до лікаря-отоларинголога, який проведе профілактичну чистку вух медичним способом. Визначити наявність сірчаних пробок нескладно.
2
Якщо ваша дитина при попаданні води у вухо скаржиться на дивні відчуття, чує власний голос, постійно скаржиться на закладеність вух і шум, покажіть дитину фахівцеві.
3
Після професійного очищення слухового проходу закопуйте в вуха дитині тривідсотковий розчин перекису водню два-три рази на місяць. Для профілактики утворення пробок достатньо п'яти крапель. Також в вухо можна закопувати вазелінове масло, після чого очищати прохід тонким тампоном із стерильної вати.
4
Не намагайтеся вимивати сірчану пробку самостійно - ви ризикуєте пошкодити дитині вухо і викликати запальні процеси. Витягти сірчану пробку може тільки фахівець, а ваша задача надалі - проводити регулярну профілактику утворення пробок у вухах дитини.
5
Якщо ж вуха у дитини запалилися, і вам прописали медикаментозні препарати, то перед їх введенням вуха необхідно прочистити, змочивши джгутик з стерильної вати в розчині перекису водню. Обережно очищайте слуховий прохід, замінюючи ватяний жгутик у міру забруднення.