Як читати щоб прочитане запам'ятовувалося. Як читати, щоб запам'ятовувалося.

Читати й запам'ятовувати з листа є важливим навиком, який може стати в нагоді при отриманні освіти та у професійній діяльності. Уміння читати так, щоб прочитане моментально запам'ятовувалося, дозволяє економити багато часу. Це особливо корисно при отриманні вищої освіти, коли навантаження значно зростає в період здачі сесії. Цей навик дозволить вам зосередитися на утриманні без відволікання на сам процес.
Інструкція
1
Зустрітися з книгою, яку ви хочете запам'ятати. Часом, читати книгу від кірки до кірки не має сенсу (якщо це, звичайно, не художній твір). Щоб запам'ятати важливі факти з книги, перегорніть її, ознайомтеся з заголовками, знайдіть очима ключові слова та ідеї і, якщо можливо, запишіть декілька словосполучень в блокнот, щоб при необхідності освіжити в розумі потрібну інформацію. Цей метод підходить при вивченні лекцій або будь-якого іншого матеріалу перед іспитом. Після попереднього знайомства відкладіть книгу хвилин на 30, щоб дати інформації відкластися в голові. Потім можна заглибитися в читання потрібних глав.
2
Читайте в тихому і спокійному місці. Переконайтеся, що ви можете зануритися в читання, принаймні, хвилин на 20-30 без перерви. Сядьте зібрано, прямо, поставте ноги на підлогу, а книгу під кутом 45-градусів по відношенню до вас, використовуйте спеціальні поставки для книг.
3
Навчіться читати по кілька рядків тексту одночасно. Цього можна досягти, трохи попрактиковавшись. Наш мозок має здатність розуміти текст при читанні як вперед, так і назад, і навіть по діагоналі. Читаючи по кілька рядків, ви сприймаєте текст блоками, а тому потім візуально легко згадаєте блоки при необхідності.
4
Усвідомте те, що ви тільки що дізналися, відразу після прочитання. Витратьте на це кілька хвилин і навіть запишіть все, що ви можете згадати. Процес озвучування або написання тієї інформації, яку щойно прочитали, допомагає вашому мозку зафіксувати отримані знання. До того ж це зайвий раз підтвердить той факт, що вам вдалося запам'ятати матеріал і зберегти його в голові.
5
Створіть зачіпки для важливих пунктів прочитаного, щоб з легкістю запам'ятати їх. Один з перевірених способів запам'ятати прочитане швидше - це створити ряд асоціацій або зачіпок, на які ви зможете «повісити» свої спогади. Будь-яка зачіпка надалі витягне з вашої голови блок потрібних знань. Наприклад, ви можете створити список з десяти пунктів і асоціювати кожен з них з певним предметом у вашій кімнаті. Візуалізація цих пунктів створює послідовність інформації в вашій голові щодо цих предметів. Це творчий підхід до запам'ятовування прочитаного, але дуже дієвий. Розум прагне пам'ятати речі в картинки, які більш яскраві в нашій пам'яті.
Корисна порада
Коли справа доходить до запам'ятовування, важливо знайти стратегію, діючу для вас, будь то рекомендації фахівців або свій власний метод підкреслення олівцем. На засвоєння будь-якої техніки піде якийсь час, яке з лишком окупитися надалі в процесі користування нею.
Щоб запам'ятати великий обсяг інформації, деяким людям не потрібно прикладати багато зусиль. Але хтось насилу запам'ятовує навіть самі невеликі фрагменти. Щоб полегшити це процес, потрібно намагатися бути гранично уважним і стежити за логікою викладу.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ручка.
Інструкція
1
Не бійтеся звертатися до мовця з проханням повторити ту чи іншу частину його виступу. Якщо вам необхідно запам'ятати письмовий текст, то поверніться до того місця, яке ви не запам'ятали. Краще витратити трохи часу на це, ніж пропустити важливу частину виступу або тексту.
2
Намагайтеся не відволікатися в процесі запам'ятовування інформації. Увага людини не може фокусуватися на одному предметі більше 5 хв. Це стосується і сприйняття інформації: якою б цікавою вона не була, рано чи пізно ваші думки перейдуть на щось інше. Тому кожен раз, коли ви помічаєте за собою, що відволіклися, намагайтеся сфокусувати всю свою увагу на що говорить.
3
конспектують важливу інформацію . Це корисно подвійно: по-перше, ви записуєте те, що потрібно запам'ятати, а, отже, зорово запам'ятовуєте матеріал. По-друге, ви завжди зможете звернутися до конспекту і згадати, про що йшла мова.
4
Запам'ятовуйте свої емоції та асоціації, які виникають в процесі отримання інформації. Наприклад, у виступі мовця ви почули щось важливе для себе. Це положення ви запам'ятаєте з більшою ймовірністю, ніж те, яке не викликало в вас ніякої емоційної реакції.
5
Делите всю отримувану інформацію на невеликі блоки. У кожному блоці повинен полягати певний сенс. За один раз рекомендується запам'ятовувати не більше 7 частин, т.к. саме ця кількість сприймається мозком людини найкраще.
6
Слідкуйте за логікою викладу інформації, яку потрібно запам'ятати. Матеріал сприймається простіше, якщо одна його частина логічно витікає з іншої. Коли ви розумієте зв'язок між різними блоками, то запам'ятати їх буде набагато простіше. Також можна буде відновити бракуючий елемент, якщо у вас є всі інші.